9 maja 2022 Zdrowy olej konopny
Dostawy medycznej marihuany w MA

Dostawy medycznej marihuany w MA

Posted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Medyczna marihuana nadal rozwija się w stanie Massachusetts. Wraz z niedawnym głosowaniem nad legalizacją nawet niemedycznego użycia marihuany, przepisy szybko się zmieniają, a dostęp do niej wkrótce się zwiększy. Pacjenci z certyfikatem medycznej marihuany już teraz mogą uzyskać zalecane przez lekarza produkty z marihuany w licencjonowanych punktach sprzedaży. Teraz ta odmieniająca życie terapia marihuaną może być dostarczana pod ich drzwi.

Korzyści z dostaw medycznej marihuany

Niektórzy z najciężej chorych pacjentów jako pierwsi zaczęli odczuwać ulgę dzięki leczeniu medyczną marihuaną. Osoby w stanie terminalnym lub cierpiące z powodu silnego bólu spowodowanego zdiagnozowaną chorobą jako pierwsze uzyskały prawo do korzystania z medycznej marihuany. Wcześnie dostrzeżono zdolność marihuany do uśmierzania bólu, na który nie działały inne leki. Niestety, prawo do stosowania marihuany jest czasem oddzielone od możliwości. Pacjenci, którzy cierpią z powodu silnego bólu lub częstych napadów, nie zawsze mogą dotrzeć do punktu sprzedaży, aby odebrać marihuanę. Ich mobilność jest często ograniczona, a niektórzy są nawet skazani na pobyt w domu.

Dostawa medycznej marihuany może zwiększyć dostęp do tego zmieniającego życie leczenia dla osób, które najbardziej go potrzebują. Dostarczanie leków przeciwbólowych w postaci marihuany bezpośrednio do domu oznacza, że osoby, które wcześniej nie mogły otrzymać tego leku, teraz mogą z niego skorzystać. Dostarczanie marihuany poprawi jakość życia pacjentów, którzy wcześniej nie mieli dostępu do medycznej marihuany.

Dostawy mogą też ograniczyć problemy z transportem. Chociaż medyczna marihuana jest legalna w Massachusetts dla uprawnionych pacjentów, nadal znajduje się na liście substancji zakazanych według listy I FDA. Prawo federalne zabrania posiadania lub używania marihuany w jakimkolwiek celu.

Niektórzy pacjenci stosujący medyczną marihuanę zmagają się ze sprzecznymi przepisami dotyczącymi przynoszenia trawki do domu w celu jej użycia. Nawet posiadając kartę marihuany wydaną przez stan, pacjenci z marihuaną w samochodzie lub przy sobie w miejscu publicznym naruszają prawo federalne i mogą zostać aresztowani.

W miarę rozwoju prawa dotyczącego marihuany w Massachusetts, które może wpłynąć na zmianę prawa federalnego, dostawy marihuany zmniejszają pewne ryzyko dla tych pacjentów. Licencjonowany przez państwo punkt wydawania leków przejmuje ciężar ryzyka związanego z transportem marihuany, a pacjent czerpie korzyści zdrowotne z jej stosowania.

Dostarczanie medycznej marihuany w Massachusetts poprawi dostęp do marihuany dla wszystkich potrzebujących pacjentów.

Jak działa dostawa medycznej marihuany

Najnowszy punkt sprzedaży zatwierdzony do dostaw medycznej marihuany w Massachusetts spędził miesiące na współpracy z Departamentem Zdrowia Publicznego, aby uzyskać przywilej obsługi tego rynku. Opracowano protokoły bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że medyczna marihuana może być bezpiecznie dostarczana do certyfikowanych pacjentów.

W ogólnym rozrachunku prawdopodobnie bezpieczniej jest, gdy jeden podmiot przewozi marihuanę po całym stanie, niż gdy poszczególni pacjenci wracają do domu ze swoimi zapasami co tydzień lub co miesiąc. Kierowcy będą korzystać z systemu pomocy koleżeńskiej jako formy kontroli i równowagi. Samochody dostawcze z medyczną marihuaną są również monitorowane przez kamery i systemy GPS.

Złożenie zamówienia na dostawę medycznej marihuany wymaga okazania karty medycznej marihuany w celu weryfikacji przed realizacją zamówienia. Aby mieć pewność, że marihuana jest dostarczana tylko certyfikowanym pacjentom, należy okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Złożenie pierwszego zamówienia na dostawę może zająć trochę czasu, ale dla tych, którzy nie mogą otrzymać medycznej marihuany w inny sposób, jest to warte wysiłku. Dyspensaria przechowuje informacje o dostawie w pliku, więc ponowne zamówienia mogą przebiegać bezproblemowo.

Gdzie dostępna jest dostawa medycznej marihuany?

Jak dotąd w Massachusetts są tylko dwie dyspensy zatwierdzone do dostarczania medycznej marihuany, ale druga z nich dostarcza ją na terenie całego stanu. W niektórych dzielnicach Bostonu pacjenci mają do wyboru dwie placówki, które dostarczają medyczną marihuanę. W każdym innym miejscu w stanie Massachusetts, z wyjątkiem Nantucket i Martha's Vineyard, pacjenci mają przynajmniej jedną możliwość otrzymania medycznej marihuany z dostawą do domu.

Dyspensa reguluje swój własny system dostawy w oparciu o stanowe przepisy dotyczące konopi indyjskich. Dyspensa ma obowiązek potwierdzić rejestrację pacjentów z medyczną marihuaną, których obsługuje. Dyspozytornia może również narzucić własne zasady i opłaty za dostawę.

Zapotrzebowanie na medyczną marihuanę będzie rosło wraz z coraz łatwiejszym dostępem do niej. Przepisy dotyczące marihuany w Massachusetts ulegają zmianom, a konkurencja o miejsca dostawy prawdopodobnie wzrośnie. Większa konkurencja może obniżyć opłaty za dostawy, ale na razie dostęp do nich jest możliwy.

Dyspensaria medycznej marihuany w stanie Massachusetts

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi medycznej marihuany w Massachusetts, w całym stanie działa 10 przychodni obsługujących pacjentów z medyczną marihuaną. Dyspozytornie te przeszły wieloetapowy proces licencjonowania przez Cannabis Control Commission (CCC). Do ubiegania się o te licencje zaproszone były wyłącznie korporacje non-profit.

Proces przyznawania licencji na prowadzenie zarejestrowanego punktu wydawania marihuany (RMD) w Massachusetts rozpoczyna się od złożenia wniosku i uiszczenia opłaty w wysokości 1500 dolarów. Wstępna aplikacja wykazuje między innymi status non-profit firmy oraz jej kondycję finansową.

Po zapoznaniu się z wnioskiem przez CCC, wnioskodawca może zostać poproszony o przedstawienie profilu zarządzania i działalności oraz profilu lokalizacji. Mimo że wstępne wnioski są rozpatrywane na bieżąco i nie ma ustalonych limitów liczby wydawanych przez stan licencji, priorytetowo traktowane są profile lokalizacyjne dla otwartych hrabstw.

Proces RMD w Massachusetts kosztuje 31 500 USD w samych opłatach za złożenie wniosku. Dodatkowe koszty mogą być poniesione na usługi prawne i inne profesjonalne doradztwo. Uzyskanie licencji może potrwać kilka miesięcy, jeśli placówka się zakwalifikuje.

Kto może skorzystać z dostawy medycznej marihuany?

Medyczna marihuana jest zatwierdzona w Massachusetts do leczenia dość krótkiej listy schorzeń, w tym:

    Wirusowe zapalenie wątroby typu C stwardnienie rozsiane choroba Parkinsona Rak AIDS Choroba Crohna Jaskra ALS

Pacjent może również kwalifikować się do leczenia medyczną marihuaną na podstawie pisemnej notatki od certyfikowanego lekarza, potwierdzającej inny wyniszczający stan. Ilość marihuany, którą lekarz może zalecić zakwalifikowanemu pacjentowi, jest obecnie ograniczona do 10 uncji na 60 dni, choć lekarz może zalecić mniejszą ilość.

Massachusetts wprowadziło ścisłe ograniczenia dotyczące domowej uprawy marihuany do celów medycznych. Przepisy mają na celu zniechęcenie do upraw domowych, które mogą być trudne do monitorowania. Wydaje się, że stan preferuje bezpieczne dostawy niż pozwalanie ludziom na trzymanie roślin w domu.

Ograniczone licencje są wydawane w przypadku upraw trudnych, czyli takich, w których pacjent uprawia marihuanę do celów medycznych, ponieważ nie stać go na zakup marihuany w licencjonowanych punktach sprzedaży. Jednym z warunków koniecznych do prowadzenia takiej uprawy jest brak poradni w rozsądnej odległości od miejsca zamieszkania pacjenta.

Dostawa medycznej marihuany na terenie całego stanu eliminuje konieczność uzyskania licencji na uprawę w trudnych warunkach ze względu na odległość od poradni. Jeśli pacjent z medyczną marihuaną nie mieszka na Martha's Vineyard lub w Nantucket, może uzyskać dostęp do potrzebnej mu terapii konopiami indyjskimi.

Dostawy medycznej marihuany w Massachusetts poprawiają dostęp do tej ważnej terapii dla wielu ludzi, którzy cierpią na wyniszczające choroby. MarijuanaDoctors.com informuje na bieżąco o najnowszych zmianach w prawie dotyczącym marihuany w Massachusetts. Jeśli myślałeś, że nie kwalifikujesz się do medycznej marihuany lub nie miałeś wcześniej dostępu do poradni, teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej. Zacznij od naszych usług wyszukiwania lekarzy, aby skontaktować się z wykwalifikowanym lekarzem specjalizującym się w marihuanie, który mógłby poświadczyć, że jesteś pacjentem z marihuaną.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...

Ustawa o dekryminalizacji marihuany w New HampshirePosted by Marihuana Doctors on 10/03/2017 in Aktualności i aktualizacjeAktualizacja z 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna...