21 października 2021 Zdrowy olej konopny
Używanie przez osoby dorosłe w NJ jest legalne: Dlaczego warto wyrobić sobie kartę medyczną?

Używanie przez osoby dorosłe w NJ jest legalne: Dlaczego warto wyrobić sobie kartę medyczną?

Posted by Lori Ann Reese on 11/09/2020 in Prawo dotyczące marihuany

Treść medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Za każdym razem, gdy stan legalizuje marihuanę dla dorosłych, pacjenci zaczynają się zastanawiać: "czy w ogóle powinienem mieć kartę medyczną?". W końcu, po co przechodzić przez wszystkie kroki związane z uzyskaniem karty marihuany w New Jersey. Zwłaszcza, że rekreacyjne dyspensery będą wyskakiwać co roku po styczniu 2021.

Kupno marihuany w New Jersey stanie się całkiem łatwe. Ale niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kartę medycznej marihuany NJ, czy poczekasz na legalizację dla dorosłych, jest kilka ważnych faktów do rozważenia. Istnieją korzyści z posiadania karty medycznej marihuany w New Jersey.

Ustawodawca stanowy zapewnia dodatkowe prawa i korzyści prawne dla osób używających medycznej marihuany do leczenia objawów. Jeśli zdecydujesz się zachować swoją kartę medycznej marihuany (lub uzyskać nową w New Jersey), będziesz korzystać z nadzoru lekarza.

Certyfikowany lekarz rozumie, w jaki sposób marihuana może zapewnić korzyści terapeutyczne. A także specjalista medyczny, który będzie kontynuował długoterminową współpracę z Tobą, w miarę jak Twoje objawy i potrzeby zdrowotne będą się zmieniać. Dla pacjentów, różne rodzaje odmian marihuany i hybryd CBD mogą być bardziej skuteczne w zwalczaniu objawów. A w przypadku takich schorzeń jak przewlekły ból, tylko lekarz może "przepisać" wyższą moc THC, jeśli objawy pacjenta to uzasadniają.

Mimo to, niektórzy mieszkańcy New Jersey, którzy obecnie posiadają kartę medycznej marihuany, mogą rozważać korzyści w stosunku do rocznych kosztów jej odnowienia. Oto kilka faktów, które wyjaśniają, dlaczego pacjenci powinni rozważyć utrzymanie swojej karty medycznej marihuany.

1. Marihuana dla dorosłych nie zostanie zalegalizowana do stycznia 2021 r.

Po latach nieudanych prób legalizacji marihuany dla dorosłych, mieszkańcy New Jersey zagłosowali za dopuszczeniem marihuany do użytku rekreacyjnego. Associated Press donosi, że 67,25% wyborców z New Jersey zatwierdziło pytanie wyborcze w sprawie legalizacji marihuany dla dorosłych.

Wdrożenie rekreacyjnej marihuany w stanie zajmie trochę czasu. Przepisy mogą nie zostać sfinalizowane przez kilka miesięcy. Legalizacja marihuany do użytku dla dorosłych (niemedycznego) jest poprawką do konstytucji stanu. I wiele pytań będzie musiało jeszcze zostać rozstrzygniętych przez ustawodawców New Jersey, w tym:

    Maksymalna moc THC dla produktów zakupionych do użytku pozamedycznego.Maksymalna ilość marihuany, którą obywatele mogą legalnie posiadać.Czy domowa uprawa roślin konopi powinna być dozwolona dla użytkowników rekreacyjnych.Czy masowe usuwanie wyroków będzie miało miejsce dla mieszkańców New Jersey, którzy zostali wcześniej oskarżeni o posiadanie marihuany na własny użytek.

Uruchomienie nowego programu dla dorosłych oprócz programu marihuany leczniczej w New Jersey zajmie trochę czasu. Wydawanie licencji dla niemedycznych dyspensariuszy może trwać miesiącami, ponieważ każdy biznes musi ubiegać się o zatwierdzenie.

Niektóre stany doświadczyły niedoboru marihuany w miesiącach następujących po legalizacji dla dorosłych. Illinois było jednym z nich, a to spowodowało niedobór dla pacjentów. Naturalnie, organy regulacyjne muszą zapewnić, że istnieje odpowiednia podaż dla potrzeb pacjentów. Będzie się to wiązało z wydaniem licencji dla dodatkowych kultywatorów w New Jersey, aby zwiększyć popyt na produkty z konopi indyjskich. W tej chwili w New Jersey jest tylko dziewięć (9) działających dyspensariatów.

Tak więc, podczas gdy wyborcy z New Jersey poparli legalizację marihuany dla dorosłych, zakup w detalicznym punkcie sprzedaży (bez karty medycznej) zajmie kilka miesięcy. W tym samym czasie posiadacze kart medycznej marihuany w New Jersey będą mieli nadal dostęp do produktów z konopi indyjskich.

2. Legalizacja dla dorosłych w New Jersey oznacza osoby w wieku 21 lat i starsze

Wydział Medycznej Marihuany w New Jersey zalegalizował medyczną marihuanę dla mieszkańców, którzy ukończyli osiemnaście (18) lat. Uprawnieni pacjenci z kwalifikującymi się warunkami zdrowotnymi, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, muszą mieć wyznaczonego opiekuna.

Opiekunem jest prawny opiekun lub rodzic dla osoby niepełnoletniej. Ustawa New Jersey Compassionate Use Medical Marijuana Act (autoryzowana przez Senate Bill 119) czyni legalnym posiadanie produktów z medycznej marihuany przez dzieci w przypadku ciężkich schorzeń zdrowotnych. Opiekun jest punktem dostępu dla osoby niepełnoletniej, podejmując decyzje dotyczące rodzajów marihuany, mocy i zakupu produktów w klinice medycznej. Osoba niepełnoletnia może mieć jednego lub dwóch opiekunów zarejestrowanych w programie medycznej marihuany w NJ.

Pacjenci w wieku osiemnastu lat lub starsi mogą ubiegać się i otrzymać kartę medycznej marihuany w New Jersey bez zgody rodziców, nawet jeśli mieszkają w tym samym miejscu zamieszkania co ich rodzice. Młodzi dorośli w wieku 18-20 lat nie będą mogli kupić marihuany do użytku dorosłego, dopóki nie osiągną wieku dwudziestu jeden (21) lat.

Dowiedz się więcej o kwalifikujących się stanach zdrowia, które mogą sprawić, że pacjent będzie kwalifikował się do otrzymania karty medycznej marihuany w New Jersey.

3. Karty New Jersey Cannabis uprawniają do niższego podatku od każdego zakupu marihuany

Ulga podatkowa na pewno szybko się sumuje, jeśli kupujesz marihuanę co miesiąc. New Jersey jest postępowym stanem, który już powiedział, że planuje obniżyć podatki dla pacjentów. W ciągu najbliższych pięciu lat, efektywna stawka podatkowa, którą zapłacą pacjenci MMJ zostanie zredukowana do 0% podatku od zakupu marihuany.

Yep. W przeciwieństwie do innych stanów, New Jersey planuje uczynić medyczną marihuanę produktem opodatkowanym w wysokości 0% dla pacjentów. Ze skutkiem od 1 lipca 2020 roku, New Jersey Treasury (Division of Taxation) opublikował harmonogram, aby zmniejszyć opodatkowanie medycznej marihuany.

    Od 1 lipca 2020 roku, do 30 czerwca 2021 roku, będzie obowiązywał 4% podatek od sprzedaży medycznej marihuany.Od 1 lipca 2021 roku, do 30 czerwca 2022 roku, pacjenci będą płacić tylko 2% podatku od sprzedaży marihuany.Do 1 lipca 2022 roku, 0% podatku od sprzedaży nałożonego na produkty z medycznej marihuany.

Ma to sens praktyczny. Wielu pacjentów, którzy się kwalifikują i mają wyniszczające warunki zdrowotne, ma ograniczone dochody. Medyczna marihuana jest często bardziej przystępna cenowo niż leki na receptę na ból lub stany zapalne. Dodatkowa ulga podatkowa pomoże zapewnić pacjentom dostęp do medycyny alternatywnej i utrzymać jej dostępność.

W chwili pisania tego tekstu nie planuje się takiej ulgi podatkowej dla dorosłych użytkowników marihuany. Pojawiły się wstępne dyskusje, że program dla dorosłych w New Jersey będzie mocno opodatkowany.

Jak wysokie? To pytanie wielu obywateli New Jersey chce wiedzieć. Na razie jednak przepisy podatkowe i inne regulacje są w fazie projektu. Jak na razie zaproponowano 6.625% stanowy podatek detaliczny. Społeczności mogą zdecydować się na dodanie 2% podatku, aby sfinansować lokalne egzekwowanie prawa w miastach, w których znajdują się punkty sprzedaży lub uprawy.

Rekreacyjna marihuana w New Jersey będzie finansować wszystkie wydatki administracyjne

Celem Departamentu Skarbu New Jersey jest, aby przychody ze sprzedaży marihuany dla dorosłych pokrywały koszty administracyjne związane z realizacją zarówno programu medycznego, jak i dla dorosłych. Kupujący detalicznie marihuanę do celów niemedycznych będą ponosić dodatkowe koszty.

Chociaż brzmi to niesprawiedliwie, weź pod uwagę, że stan New Jersey ma nieco ponad 90 000 zarejestrowanych pacjentów. A każdy mieszkaniec New Jersey (powyżej 21 roku życia) będzie mógł teraz kupić i spożywać marihuanę. Podobnie będzie z turystami odwiedzającymi stan. Kiedy wykonasz "matematyczną kalkulację", okaże się, że wpływy z podatku od marihuany do użytku osobistego będą więcej niż wystarczające, aby utrzymać sprawiedliwą stawkę podatkową.

Fundusze z wpływów podatkowych (minus koszty operacyjne) zostaną przeznaczone na organizacje charytatywne i usługi. Niektóre sugestie obejmują dodatkowe fundusze dla Departamentu Zdrowia w New Jersey. Część wpływów z podatku może być również przeznaczona na egzekwowanie prawa i programy społeczne.

Szybkie wprowadzenie marihuany dla dorosłych w New Jersey może sprawić, że NJ wróci na właściwe tory

Czy wyborcy z New Jersey myśleli, że legalizacja marihuany do użytku osobistego będzie ekonomicznym ratunkiem dla stanu? Możliwe. Albo może być tak, że sukces programu medycznej marihuany w New Jersey dał społeczeństwu wiarę w odpowiedzialne użytkowanie.

Czynnikiem mógł być również deficyt w wysokości 9,9 miliarda dolarów. W 2020 roku gubernator Phil Murphy został zmuszony do pożyczenia pieniędzy, aby rozwiązać problem prawie 10 miliardowej luki fiskalnej. Gubernator miał wybór między cięciami w podstawowych usługach, takich jak opieka zdrowotna, edukacja i inne, a rozwiązaniem problemu zadłużenia stanu. Z większym długiem.

Uważamy, że ustawodawcy i nowo utworzona Komisja Regulacyjna New Jersey Cannabis są zmotywowani. Gubernator Murphy mianował już dwóch z pięciu członków komisji. A wraz z rosnącymi wydatkami na opiekę zdrowotną z powodu epidemii Covid-19, zastrzyk bardzo potrzebnych wpływów podatkowych byłby pomocny.

Przeczytaj: "Komisja regulacyjna ds. marihuany w New Jersey utworzona".

Podobnie jak w przypadku innych stanów, firmy i operatorzy międzystanowi czekali w kolejce, aby zobaczyć, czy marihuana do użytku dorosłego zostanie zalegalizowana. Teoretycznie, rozpoczęcie sprzedaży rekreacyjnej może zająć trochę czasu. Jednak z nową Komisją Regulacyjną ds. Konopi i operatorami chętnymi do rozpoczęcia działalności na rynku marihuany w NJ, może to nastąpić szybciej niż oczekiwano.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...