30 kwietnia 2022 Zdrowy olej konopny
Ustawa o dekryminalizacji marihuany w New Hampshire

Ustawa o dekryminalizacji marihuany w New Hampshire

Posted by Marihuana Doctors on 10/03/2017 in Aktualności i aktualizacje

Aktualizacja z 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jak się okazuje, "granitowy stan" nie jest tak nieruchomy jak kamień, od którego wziął swój przydomek. W sobotę, 16 września 2017 r., New Hampshire stało się 22. stanem w Stanach Zjednoczonych, który zdekryminalizował posiadanie niewielkich ilości marihuany. Oznacza to, że zwykłe posiadanie marihuany nie będzie już skutkowało karą więzienia.

Chociaż ustawa została podpisana w lipcu przez gubernatora Chrisa Sununu, nie weszła w życie przez kolejne 60 dni. Teraz, gdy New Hampshire przyjęło ustawę, każdy stan w Nowej Anglii zdekryminalizował marihuanę. Jest to wspaniała wiadomość dla zwolenników marihuany - dekryminalizacja nawet niewielkiej ilości marihuany świadczy o zasadności ich wysiłków.

Motto stanu, "Live Free or Die" (Żyj wolny lub zgiń), jest świadectwem silnej niezależności New Hampshire. Chociaż roślina ta jest nadal zakazana przez władze federalne jako narkotyk z listy 1, stany takie jak New Hampshire zdają sobie sprawę, że pod wieloma względami marihuana jest mniej szkodliwa niż niektóre legalne substancje, takie jak alkohol.

Grzywny zamiast więzienia

Zgodnie z poprzednio obowiązującym prawem, sprawcy, którzy po raz pierwszy znaleźli się w posiadaniu jakiejkolwiek ilości marihuany, podlegali następującym karom:

    Zarzut popełnienia wykroczenia karnego Maksymalna grzywna w wysokości 2000 USD Karą do jednego roku więzienia.

Obecnie osoby, które zostaną przyłapane na posiadaniu do 21 gramów marihuany, czyli trzech czwartych uncji, nie będą podlegać karze. Za pierwsze i drugie wykroczenie zapłacą 100 dolarów. Za trzecie wykroczenie grzywna wzrasta do 300 dolarów. Zamiast wpisania do rejestru karnego wykroczenia, osoba taka zostanie oskarżona jedynie o drobne wykroczenie zbiorowe.

Jeśli dana osoba po raz czwarty znajdzie się w posiadaniu niewielkiej ilości marihuany, może zostać oskarżona o wykroczenie klasy B. Mimo to nie zostanie aresztowana. Mimo to nie będzie aresztowania i nie będzie możliwości osadzenia w więzieniu. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, zostaną poddane postępowaniu w sprawie o wykroczenie, a nie oskarżeniu o popełnienie przestępstwa w tak młodym wieku.

Matt Smith, gorący zwolennik marihuany i dyrektor polityczny Marijuana Policy Project w Nowej Anglii, był zachwycony, kiedy ustawa została przyjęta, ponieważ uważa, że nie ma żadnego powodu, aby nadal aresztować i ścigać ludzi za posiadanie marihuany.

House Bill 640: zdroworozsądkowa reforma marihuany

Kiedy w maju ustawa House Bill 640 została zatwierdzona przez legislaturę stanu New Hampshire, gubernator szybko okazał swoje poparcie, nazywając ją "zdroworozsądkową reformą marihuany". Ustawa HB 640 została wprowadzona w Izbie Reprezentantów przez dwupartyjną grupę współsponsorów.

Wprowadzenie w życie tej ustawy spowoduje pozytywne zmiany, które z pewnością odczują władze stanowe i miejskie, w tym:

    80 procent spraw dotyczących marihuany nie będzie trafiać do sądu Będzie można ograniczyć niepotrzebne wydatki na policję Wszystkie zebrane grzywny zostaną przeznaczone na finansowane przez państwo programy walki z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków

Nawet po dekryminalizacji, rekreacyjne używanie marihuany jest nadal zabronione. Ustawa HB 640 po prostu znosi możliwość kary więzienia dla osób posiadających niewielkie ilości trawki. Jednak już niedługo mieszkańcy będą mogli kupować marihuanę w punktach sprzedaży detalicznej lub uprawiać ją we własnych domach.

Przyszłość marihuany w New Hampshire

Matt Simon jest liderem reformy rynku marihuany w tym stanie i niestrudzenie lobbował na rzecz uchwalenia ustawy dekryminalizacyjnej przez ustawodawców New Hampshire. Chociaż obrońcy są zadowoleni z tego ogromnego pierwszego kroku, to jest to dopiero początek - chcą więcej. Ich wysiłki będą kontynuowane do czasu, aż marihuana zostanie całkowicie zalegalizowana, a jej sprzedaż uregulowana.

Simon pracuje w każdym stanie Nowej Anglii, aby wprowadzić lub mocno rozważyć nowe przepisy dotyczące marihuany do użytku rekreacyjnego dla dorosłych, i chciałby, aby New Hampshire wzięło to pod uwagę. W ostatnim sondażu okazało się, że większość dorosłych mieszkańców tego stanu popiera legalizację marihuany.

Ponieważ inne stany Nowej Anglii, takie jak Massachusetts i Maine, zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, wielu uważa, że nie minie wiele czasu, zanim inne stany, takie jak New Hampshire, pójdą w ich ślady.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...