5 stycznia 2022 Zdrowy olej konopny
Czy Edibles są regulowane?

Czy Edibles są regulowane?

Posted by Marijuana Doctors on 01/11/2019 in Konsumpcja

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wielu pacjentów woli leczyć się za pomocą edibles z marihuany, ponieważ dają one niekonwencjonalny sposób przyjmowania leków. Mają one również dyskretny wygląd, który sprawia, że są przydatne dla świadomych siebie pacjentów. Ale podczas gdy farmaceutyki i żywność podlegają przepisom, które zapewniają bezpieczeństwo, to w przypadku dań doustnych tych przepisów nie ma tak wiele. Dowiedz się, w jaki sposób przemysł konopi reguluje kwestie związane z przedrukami i co możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczny lek, którego potrzebujesz.

Czy FDA reguluje kwestie związane z przedawkowaniem marihuany?

Food and Drug Administration (FDA) reguluje kwestie związane z lekami i żywnością w Stanach Zjednoczonych. Odróżnia ona leki od żywności, jako substancje przeznaczone do leczenia chorób lub nieżywnościowe, które wpływają na funkcje lub strukturę ciała. Podczas gdy "żywność" jest na pierwszym miejscu w ich nazwie, FDA skupia większość swoich działań wykonawczych na lekach. Ustalają one pewne przepisy dotyczące żywności, ale liczą również na to, że producenci będą odpowiedzialni. FDA będzie podejmować działania, gdy naruszenie dzieje zamiast używać proaktywnego podejścia, które mają w kierunku narkotyków.

Jednak, gdy etykieta żywności twierdzi, że FDA upoważnia tylko dla leków, będą one zamówić producenta, aby go zdjąć. Producent może dokonać roszczenia, które nie zostało jeszcze zatwierdzone dla żywności, jeśli ma naukowe dowody na poparcie tego. Ale FDA zatwierdza te oświadczenia tylko wtedy, gdy nie sugerują one, że żywność jest lekiem zgodnie z definicją FDA.

Więc, gdzie to pozostawia edibles? Prawo federalne nie uznaje za legalne żadnych produktów z dodatkiem marihuany. Jednak FDA nie egzekwuje tego aspektu prawa. Interweniuje, gdy na etykiecie jadalnego produktu znajduje się oświadczenie zdrowotne, ponieważ nie zatwierdza żadnego produktu z marihuaną. Poza tym, nie mają żadnych zasad dotyczących zapewnienia jakości w jadalnych produktach z konopi indyjskich. Oznacza to, że nie mają żadnych oficjalnych przepisów dotyczących składników, przygotowania czy pakowania.

Jak państwa zarządzają standardami dotyczącymi jadalnych produktów?

Na poziomie stanowym, przepisy dotyczące jadalnych produktów różnią się. National Environmental Health Association wymienia 10 ważnych obszarów tematycznych w przepisach dotyczących bezpieczeństwa żywności z konopi indyjskich:

    Przechowywanie i czystość: Czy miejsce przechowywania producenta zapobiega zanieczyszczeniu i utrzymuje produkty w bezpiecznym stanie? Testowanie: Czy laboratoria mają metody testowania, które zapewniają, że każda partia produktu spełnia krytyczne standardy jakości? Certyfikacja laboratoriów: Jakie akredytacje powinno posiadać laboratorium, aby uzyskać certyfikat do testowania produktów? Dystrybucja i transport: W jaki sposób zakłady śledzą i transportują swoje produkty od nasion do sprzedaży? Wielkość porcji i konsystencja dawki: Czy produkty mają ograniczoną wielkość porcji THC i równomiernie rozłożone składniki? Opakowanie i etykieta: Jakie informacje znajdują się na etykiecie produktu dla pacjentów i konsumentów? Czy opakowanie chroni produkt przed ingerencją osób niepowołanych? Edukacja: W jaki sposób placówki szkolą swoich pracowników w zakresie praktyk bezpieczeństwa żywności? Strategia bezpieczeństwa żywności: Co placówka planuje zrobić w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej? W jaki sposób państwo będzie regulować bezpieczeństwo żywności? Utylizacja odpadów: W jaki sposób zakłady pozbywają się złych partii i składników z konopi? Organy regulacyjne: Kto będzie egzekwował stanowe przepisy dotyczące marihuany i dań gotowych?

Przepisy stanowe obejmują niektóre lub wszystkie z tych obszarów. Jednak przemysł konopny może mieć trudności z egzekwowaniem tych przepisów. Metody testowania i sprzęt są bardzo kosztowne z powodu różnic w stężeniu kannabinoidów na każdym etapie produkcji. Jadalny produkt i jego składniki mogą stracić kannabinoidy podczas procesu, co wymaga przeprowadzenia kolejnego testu. Nie oznacza to, że wszystkie napoje są niebezpieczne, ale etykiety nie zawsze zawierają prawidłowe informacje.

Co mogę zrobić, aby chronić swoje zdrowie?

Dozowniki w sklepie mogą mieć problemy ze składnikami, zawartością pestycydów, metodami przygotowania lub innymi aspektami bezpieczeństwa żywności. Dobre sklepy robią wszystko, co w ich mocy, aby pozostać w zgodzie z przepisami i oferować produkty wysokiej jakości, ale Ty też możesz zrobić coś dla siebie, aby mieć pewność, że otrzymasz produkt, którego chcesz. Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi etykietowania i bezpieczeństwa żywności w Twoim stanie i sprawdź, czy nie doszło do jakichś wcześniejszych incydentów. Skorzystaj z takiej strony jak MarijuanaDoctors.com, aby sprawdzić, czy Twój sklep ma oceny od klientów.

Możesz również zadać pytania personelowi Twojego sklepu na temat ich produktów. Jeśli dyspenser robi je na miejscu, możesz zapytać o proces i praktyki bezpieczeństwa żywności. Przeszkolony pracownik powinien znać odpowiedzi na tego rodzaju pytania lub wiedzieć, gdzie je znaleźć.

Czy powinienem samemu przyrządzać sobie Edibles?

Jeśli chcesz mieć jak największą kontrolę nad swoimi smakołykami, zrób je sam. Wiele przepisów kulinarnych zawiera zwykłe składniki i marihuanę. Pacjenci, którzy mają dostęp do legalnego kwiatu lub oleju z marihuany, mogą przyrządzać je tak samo jak zwykłe jedzenie. Wiele przepisów można dostosować tak, aby zawierały jakąś formę leku z konopi.

Zalecamy pacjentom, którzy robią własne przekąski, aby sprawdzili jakość kwiatów lub oleju, którego używają. Twój sklep może podawać źródła i profile kannabinoidowe swoich odmian, które możesz wykorzystać do określenia jakości produktu. Możesz też sprawdzić etykietę oleju z konopi, którego zamierzasz użyć, pod kątem jego składników. Sprawdź, czy twój sklep sprzedaje marihuanę organiczną, bez pestycydów. Jeśli masz dostęp do odpowiednich zasobów, być może uda ci się wyhodować własną marihuanę.

Podstawowe przepisy na jadalne potrawy, które pomogą ci zacząć

Trzy proste przepisy na składniki z marihuany pomogą ci przekształcić każdy przepis w leczniczy. Olej kokosowy z dodatkiem marihuany lub cannabutter, czyli masło zmieszane z marihuaną, mogą zastąpić tłuszcze i oleje. Tłuszcz pomaga również we wchłanianiu THC do organizmu. Jeśli olej lub masło kannabinoidowe nie pasują do twojego przepisu, możesz również spróbować mąki marihuanowej, która jest zasadniczo zmielonym buds. Te domowe składniki pomogą ci rozprowadzić marihuanę w jedzeniu, aby uzyskać spójne efekty i smak.

Zrób swoje badania z MarijuanaDoctors.com

Na MarijuanaDoctors.com, chcemy służyć jako Twoje źródło numer jeden dla informacji o medycznej marihuanie. Dlatego też mamy katalog dyspensariów w całych Stanach Zjednoczonych. Możesz sprawdzić oceny dyspensy od naszych pacjentów, aby dowiedzieć się o jakości ich produktów. Nasz sklep kieruje Cię również do tysięcy produktów ocenionych przez naszych pacjentów i na stronie internetowej produktu.

Aby uzyskać więcej porad na temat edibles z marihuaną i swojego leczenia, odwiedź lekarza przeszkolonego w zakresie marihuany. Na stronach listy lekarzy MarijuanaDoctors.com znajdziesz lekarzy z całego kraju, gotowych do pomocy.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...