19 grudnia 2021 Zdrowy olej konopny
Dlaczego apteki nie oferują medycznej marihuany

Dlaczego apteki nie oferują medycznej marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 01/28/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Kiedy otrzymujesz rekomendację dla medycznej marihuany, możesz zauważyć, że nie jest to recepta, co oznacza, że nie możesz jej wypełnić w aptece. Medyczna marihuana ma w wielu stanach odrębne oznaczenie od leków na receptę. Jeśli potrzebujesz marihuany, musisz najpierw zrozumieć prawa obowiązujące w twoim stanie, regulujące kto może ją zalecać i dlaczego nie możesz jej kupić w tradycyjnej aptece.

Czy apteki mogą oferować marihuanę?

Tradycyjne apteki, w których realizujesz recepty od lekarzy, nie realizują zaleceń dotyczących medycznej marihuany. Będziesz musiał udać się do apteki, aby otrzymać medyczną marihuanę - ale dlaczego? Apteki zajmują się lekami, więc dlaczego nie mogą sprzedawać marihuany? Powody, dla których tak się dzieje, są związane z prawem federalnym i licencjonowaniem aptek. W rzeczywistości, gdyby apteki mogły sprzedawać marihuanę, nie mogłyby już sprzedawać niczego. Aby zachować swój biznes, właściciele aptek wycofali się, aby pozwolić aptekom na sprzedaż produktów z marihuaną w stanach, w których legalna jest marihuana lecznicza.

Narkotyki z listy I

Rząd federalny uważa, że marihuana jest substancją kontrolowaną z listy I. Według DEA (Drug Enforcement Agency), narkotyki z tej listy nie mają zastosowania medycznego i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą nadużywane. Inne narkotyki w tej klasyfikacji to LSD, ecstasy i pejotl. Mimo że ponad połowa stanów w USA oferuje legalizację medycznej marihuany, lek ten pozostaje na poziomie krajowym narkotykiem z listy I. Apteki muszą stosować się do zaleceń Agencji ds. Apteki muszą stosować się do surowszego prawa, które jest federalne, lub ryzykować utratę licencji.

Klasyfikacja według harmonogramu I zabrania każdemu, w tym aptekom, posiadającym licencję federalną, wydawania leku. Prawo utrudnia również naukowcom prowadzenie badań nad medycznymi właściwościami marihuany. Ponieważ badania miały tak surowe ograniczenia, dopiero w latach 90-tych naukowcy byli w stanie wyjaśnić, jak działa THC. Oba ograniczenia sprawiają, że marihuana jest dostępna tylko w nielicznych formach w sklepach.

Marihuana i prawo

Podczas gdy prawo federalne zabrania ogólnokrajowej sprzedaży medycznej marihuany, sprawy sądowe podtrzymały prawa stanów, które ją zalegalizowały, chroniąc jednocześnie placówki, które ją sprzedają. Orzeczenia te pozwalają lekarzom na zalecanie marihuany, a także wymagają od firm ubezpieczeniowych pokrycia kosztów działalności związanej z marihuaną, jeśli polisa obejmuje taką możliwość.

W 2002 r. Sąd Apelacyjny zezwolił lekarzom na rekomendowanie medycznej marihuany w sprawie Conant v. Walters. Sprawa ta chroniła lekarzy przed odebraniem im licencji za zalecanie marihuany. Bez tego orzeczenia, lekarze obawialiby się o swoją pracę, gdyby zostali certyfikowanymi lekarzami marihuany. Dziś lekarze posiadający ten certyfikat nie muszą się martwić o swoją karierę, ponieważ zdecydowali się zalecać marihuanę.

W 2016 roku, Dystrykt Kolorado orzekł w sprawie Green Earth Wellness LLC v. Atain Specialty Insurance Company, że firma ubezpieczeniowa nadal musi wypłacić pieniądze z polisy stworzonej w celu pokrycia biznesu związanego z konopiami indyjskimi. To orzeczenie może poprawić trudną sytuację farmaceutów i innych osób pracujących w dyspensariach, które potrzebują ubezpieczenia biznesowego.

Brak badań

Jako narkotyk z listy I, marihuana stwarza trudności dla twórców leków i naukowców. Ponieważ uzyskanie i badanie marihuany w Stanach Zjednoczonych jest tak trudne, naukowcy nie zdołali jeszcze wyizolować z niej aktywnych składników, aby stworzyć silny lek, który można by sprzedawać w aptekach. Zarówno koszty, jak i bariery prawne uniemożliwiają prowadzenie dalszych badań. W Stanach Zjednoczonych, aby opracować nowy lek, cena może sięgnąć 2,5 miliarda dolarów.

Obecnie pacjenci, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw marihuany, szukają raczej form rośliny w aptekach, niż przyjmują tabletki z wyizolowanymi związkami aktywnymi. Amerykańskie prawo nie pozwala na opatentowanie naturalnych roślin, takich jak marihuana. Podczas gdy brak patentu na marihuanę oznacza, że apteki mogą oferować ją bez wysokich kosztów związanych z marką, oznacza to również, że istnieje niewiele regulacji dotyczących roślin marihuany. Niektóre odmiany mają więcej THC, które wywołuje efekty psychoaktywne. Bez odpowiedniego oznakowania roślin, pacjenci nie będą wiedzieli, który rodzaj wybrać.

Brak badań stwarza kolejny potencjalny problem dla pacjentów. Kiedy idziesz po lek do tradycyjnej apteki, dostajesz dawkę, którą określa lekarz z określoną ilością aktywnego składnika. Ponieważ marihuana jest rośliną naturalną, warunki uprawy i odmiany mogą powodować różnice w zawartości aktywnych składników, co utrudnia dokładne odmierzenie potrzebnej dawki.

Ponieważ dawki marihuany nie mają standardowej miary w różnych produktach, pacjenci mogą potrzebować trochę prób i błędów, aby uzyskać właściwą dawkę i odmianę. W tym procesie mogą pomóc pracownicy dyspensariatu. Proces prób i błędów nie jest jednak wyjątkowy dla marihuany. Tradycyjne leki mogą często wymagać wielu prób, zanim pacjent i jego lekarz zidentyfikują właściwy lek z danej klasy, np. leki przeciwbólowe lub antydepresyjne.

Licencjonowanie aptek

Ponieważ DEA rejestruje apteki, złamałyby one prawo, gdyby dostarczały pacjentom marihuanę. Farmaceuta naruszający prawo może potencjalnie spowodować utratę licencji przez aptekę, nawet jeśli znajduje się ona w stanie z zalegalizowaną medyczną marihuaną. Apteka nie może działać bez licencji DEA na wydawanie regulowanych leków.

Oznacza to, że nie można dostać marihuany w aptece, ponieważ spowodowałoby to złamanie prawa przez farmaceutę, a w konsekwencji zamknięcie apteki. Chociaż ustawodawcy w stanach z legalną medyczną marihuaną chcą zmienić to prawo, obecnie musisz odwiedzić zatwierdzoną przez stan aptekę, aby uzyskać marihuanę - chociaż w niektórych stanach nadal możesz porozmawiać z farmaceutą w aptece.

Apteki i medyczna marihuana

Sprawy komplikują przepisy stanowe w pięciu stanach, które regulują wydawanie marihuany i wymagają zaangażowania farmaceutów. Podczas gdy apteki nie mogą sprzedawać marihuany, pięć stanów wymaga, aby farmaceuci byli zaangażowani w sprzedaż marihuany do celów medycznych. Praca farmaceutów w dyspenseriach zależy od stanu. Na przykład, kiedy odwiedzisz dyspensę w Connecticut, zobaczysz tam farmaceutę, ponieważ tylko oni mogą prowadzić takie miejsca. W Nowym Jorku i Minnesocie dyspensaria mają pod ręką farmaceutów, którzy udzielają konsultacji i wydają leki.

Dzięki tym przepisom pacjenci mogą czuć się bezpieczniej, jeśli chodzi o porady medyczne, które otrzymują w tych stanach. Jednakże, sami farmaceuci nie posiadają ubezpieczenia zawodowego, którego potrzebują, aby chronić swój biznes, ze względu na brak tradycyjnych ubezpieczycieli dla dostawców marihuany. Ponieważ medyczna marihuana wciąż jest naznaczona piętnem w branży opieki zdrowotnej, farmaceuci pracujący w dyspenseriach nie mogą uzyskać ubezpieczenia od błędów w sztuce. Nie będzie to miało wpływu na opiekę nad pacjentem, ale może utrudnić farmaceutom pracę w przychodniach.

Farmaceuci w przychodniach

Pacjenci mogą czuć się bezpieczniej rozmawiając o swoich lekach z farmaceutą w dyspensie, ale farmaceuta sprzedający marihuanę musi podjąć środki ostrożności, aby uniknąć problemów z prawem. Niektóre apteki mogą zaoferować pomoc w ochronie farmaceuty przed pozwem o błąd w sztuce lekarskiej, ale zaniepokojeni farmaceuci powinni omówić tę kwestię z prawnikiem zaznajomionym z prawem stanowym i pozwami o błąd w sztuce lekarskiej.

Posiadanie farmaceutów prowadzących dyspensery nie oznacza, że wszyscy pacjenci otrzymują taką samą opiekę w stanach, które mają ten wymóg, albo. W zależności od stanu, farmaceuci w dyspenseriach mogą mieć bardzo różne role. Weźmy na przykład drastyczne różnice między dyspensariami i ich operatorami w Nowym Jorku i New Jersey.

Oba stany wymagają, aby farmaceuci konsultowali się z pacjentami i wydawali marihuanę. W stanie Nowy Jork, marihuana występuje w minimalnych formach, z odmianami przydzielanymi na podstawie proporcji THC i CBD. Aby przygotować się do pracy w aptekach, farmaceuci w stanie Nowy Jork muszą odbyć czterogodzinny kurs specjalistyczny. Stan ten wymaga również od farmaceutów prowadzenia obszernych rejestrów osób, które odwiedzają aptekę.

W New Jersey farmaceuci nie przechodzą żadnego innego szkolenia przed podjęciem pracy w przychodni. Farmaceuci muszą nauczyć się nazw ezoterycznych odmian o nienaukowych tytułach, takich jak "Nigerian Haze" i "Dream Police". Odmiany te nie mają oznaczonych procentowych zawartości THC i CBD. Na szczęście, beztroska metoda, jaką aptekarze w przychodniach w New Jersey stosują wobec pacjentów, wkrótce się zmieni wraz z wymaganiami stawianymi przychodniom stanowym.

Jedną z korzyści płynących z posiadania farmaceutów w dyspenseriach jest poziom zbierania danych i badań naukowych. Farmaceuci, ze swoim wykształceniem naukowym, uczą się, które rodzaje marihuany działają najlepiej w określonych warunkach. W miarę zdobywania wiedzy, stają się oni bardziej biegli w przygotowywaniu najlepszej formy leku dla swoich klientów. Na przykład, farmaceuci pracujący w aptekach dzielą się informacjami na temat rodzajów marihuany, form i skuteczności dla swoich pacjentów. Te wspólne dane pozwalają im na prowadzenie badań nad skutkami ubocznymi marihuany, interakcjami z lekami i skutecznością. Posiadając większą wiedzę, farmaceuci są w stanie lepiej zaspokoić potrzeby swoich pacjentów w aptece.

Aby uniknąć interakcji z innymi lekami, które zażywasz, zawsze mów zarówno aptekarzowi, jak i swojemu lekarzowi polecającemu marihuanę o wszystkim, co obecnie zażywasz. Lista leków powinna zawierać również wszelkie ziołowe lub naturalne suplementy oraz legalne lub nielegalne leki rekreacyjne. Lista leków pomoże Twojemu lekarzowi uniknąć interakcji podczas zalecania Ci marihuany. Farmaceuci pracujący w dyspenseriach starają się zebrać więcej danych na temat interakcji, aby chronić pacjentów w przyszłości.

Nawet tradycyjni farmaceuci dowiadują się więcej o marihuanie i jej interakcjach. The Pharmacy Times opublikował film promujący ciągłą edukację farmaceutów na temat marihuany. Ponieważ coraz więcej farmaceutów bierze udział w kursach dokształcających, aby pogłębić swoją wiedzę na temat wszystkich leków, w tym marihuany, prawdopodobnie będą oni w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące interakcji z medyczną marihuaną. Możesz zapytać farmaceutę o potencjalne negatywne interakcje z lekami, kiedy idziesz odebrać swoje tradycyjne recepty lub jeśli masz farmaceutę pracującego w swoim punkcie wydawania leków.

Jeśli mieszkasz w stanie, który nie wymaga obecności farmaceutów w dyspenseriach, nie spotkasz się z farmaceutą. Zamiast tego, spotkasz się z pracownikiem dyspensy, który może nie posiadać specjalnego certyfikatu. Ponieważ pracownicy dyspensy mogą nie wiedzieć dokładnie o twoim stanie, porozmawiaj z lekarzem posiadającym certyfikat na marihuanę o konkretnych formach lub odmianach, których musisz szukać w aptece.

Dlaczego pacjenci muszą udawać się po marihuanę do aptek

W dzisiejszym społeczeństwie, apteki i medyczna marihuana nie łączą się ze sobą. Apteki nie mogą sprzedawać marihuany, ale dyspensaria już tak. Dlaczego więc pacjenci mogą legalnie udać się do poradni, a nie do apteki? Licencjonowanie robi różnicę. W stanach, w których zalegalizowano medyczną marihuanę, to państwo, a nie DEA, wydaje licencje na prowadzenie aptek. Ponieważ nie mają one licencji DEA do stracenia, mogą legalnie sprzedawać marihuanę.

Nie możesz jednak po prostu wejść do apteki w stanie, który zezwala tylko na legalną marihuanę leczniczą. We wszystkich miejscach z zalegalizowaną medyczną marihuaną, musisz przejść pewien proces, aby otrzymać leczenie. Po pierwsze, musisz uzyskać rekomendację od wykwalifikowanego lekarza. Po zatwierdzeniu przez lekarza, musisz kupić kartę medycznej marihuany, aby zaznaczyć, że jesteś upoważniony do zakupu medycznej marihuany. Karta ta nie tylko daje państwu więcej pieniędzy z opłaty manipulacyjnej. Bez tej karty, jeśli zostaniesz zatrzymany przez organy ścigania i będziesz miał marihuanę w samochodzie lub przy sobie, możesz zostać aresztowany pod zarzutem posiadania.

Z kartą w ręku, możesz teraz kupować marihuanę w najbliższym punkcie sprzedaży. W punkcie sprzedaży spotkasz się z pracownikiem, zwanym czasem budtenderem, który pomoże ci wybrać marihuanę odpowiednią dla twojego stanu. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, możesz znaleźć marihuanę w wielu postaciach, w postaci pączków, olejków, dań doustnych i innych. Niektóre stany, jak Nowy Jork, nie zezwalają na sprzedaż wdychanych form marihuany, podczas gdy inne wymagają, aby lekarz określił odmianę marihuany, którą możesz kupić w sklepie.

Jak znaleźć najbliższą placówkę

Mimo, że jest to legalne w wielu stanach, aby otrzymać marihuanę na swoje dolegliwości, musisz przejść przez ściśle określony proces. Zacznij od znalezienia lekarza, który jest upoważniony do zalecania marihuany leczniczej. Omówisz swój stan zdrowia z lekarzem, który zdecyduje, czy marihuana może pomóc Ci poczuć się lepiej. Jeśli lekarz uzna, że lecznicza marihuana pomoże ci bardziej niż negatywne skutki, prawdopodobnie otrzymasz zalecenie stosowania marihuany. Niektóre stany wymagają, aby lekarz określił formę leku. Inne stany mogą poprosić cię o kartę identyfikacyjną, która pozwala na zakup marihuany tylko tobie - a nie członkowi rodziny lub komuś innemu. Upewnij się, że przestrzegasz wymagań swojego stanu dotyczących uzyskania medycznej marihuany.

Po uzyskaniu rekomendacji dla marihuany od wykwalifikowanego lekarza, będziesz musiał znaleźć punkt sprzedaży, który zaspokoi twoje potrzeby. W dyspensarium możesz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wielu dostępnych form marihuany. Pod tym względem, poradnie są podobne do aptek, ponieważ osoby pracujące w obu z nich mogą odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące sprzedawanych produktów. Jak w przypadku każdego problemu medycznego, zawsze rozmawiaj z lekarzem o swoim stanie zdrowia. Jeśli jednak wiesz, że potrzebujesz marihuany, możesz rozpocząć poszukiwania punktu sprzedaży.

Znajdź lekarza Znajdź dyspensę

Zasoby:

    https://www.dea.gov/drug-scheduling https://www.pharmacytimes.com/conferences/ashp-summer-2018/the-pharmacists-role-in-educating-patients-on-medical-cannabis-use/ https://www.insurance.wa.gov/insuring-your-marijuana-business-washington-state

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...