27 lutego 2022 Zdrowy olej konopny
Marihuana pomaga osobom cierpiącym na bezsenność zasnąć

Marihuana Pomaga Ludziom z Bezsennością Utrzymać Sen

Posted by Lekarze Marihuany on 01/27/2020 in Dolegliwości i schorzenia

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Medyczna medyczna marihuana może pomóc pacjentom z bezsennością spowodowaną bólem w utrzymaniu w zasypianiu, wykazało nowe izraelskie badanie.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie czasopiśmie BMJ, zbadano wpływ medycznej marihuany u starszych pacjentów (50+) z zaburzeniami snu związanymi z przewlekłym bólem. Badanie wykazało, że ci, którzy używali marihuany, rzadziej budzili się w ciągu nocy w porównaniu do tych, którzy nie używali marihuany.

"Budzenie się w nocy było najczęściej zgłaszanym problemem związanym ze snem w tej populacji" - piszą autorzy. Pacjenci zgłaszali również trudności z zasypianiem i zbyt wczesne budzenie się, ale u tych, którzy używali marihuany, nie zaobserwowano poprawy w zakresie tych zaburzeń snu.

Autorzy zasugerowali, że ograniczone korzyści mogą być spowodowane tym, że pacjenci nabyli tolerancję na działanie marihuany. Często osoby z przewlekłym bólem często używają medycznej marihuany, co może sprawić, że stanie się ona mniej skuteczna. Pacjenci biorący udział w badaniu używali marihuany średnio przez cztery lata i zużywali średnio 31 gramów miesięcznie. Nie było wiadomo, jakich szczepów używali pacjenci. Niektóre szczepy indica mogą być bardziej skuteczne w promowaniu snu niż inne.

Autorzy badania wezwali do przeprowadzenia większej ilości badań, aby zrozumieć związek pomiędzy bólem, snem i medyczną marihuaną.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...