4 grudnia 2015 Nasiona konopi
Lecznicze właściwości nasion konopi

Nie tak dawno dużo słyszeliśmy o nasionach chia, ale obecnie dużo większym zainteresowaniem cieszą się nasiona konopi. Ich nazwa wskazuje na to, że będą miały działanie rozweselające, ale tak naprawdę w ich składzie mamy masę elementów pozytywnie działających na nasze zdrowie. Warto wiedzieć dlaczego są one tak pozytywne dla naszej diety. Pierwsze skojarzenie na ich temat to oczywiście marihuana. Jednak te sprzedawane jako nasiona do spożycia są inne niż te do hodowania zioła. Są to bardzo zdrowie nasiona konopi siewnej. Zawierają małe ilości THC a wiec składnika aktywnego, gdy chodzi o marihuanę. Nasiona są oczywiście legalne i stosuje się w spożywczym przemyśle oraz przy produkcji kosmetyków. Właściwości nasion konopi W nasionach znajduje się idealna propozycja dla człowieka kwasów omega 3 oraz omega 6. Dzięki temu działają one tak pozytywnie na nasz organizm.

Mogą wpływać na redukcję stanów zapalnych, poprawiają odporność, zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia. Kwasy są ważne dla funkcjonowania mózgu, naszej pamięci, powinny wiec stać się częścią naszej diety. Dobrze spożywać je w diecie wegetariańskiej, ponieważ są źródłem wartościowego białka. Ziarna konopi są niezwykle cenne, ponieważ mają liczne aminokwasy, a co najważniejsze charakteryzują się tym, że mają charakter łatwo przyswajalny, a nie powiększają cholesterolu. W składzie znajduje się masa pozytywnie działających na nasz organizm minerałów oraz witamin, a także duża ilość błonnika, dlatego razem mogą działać pozytywnie na funkcjonowanie organizmu.

Takie nasiona mogą być także ze względu na błonnik idealne dla osób na diecie, ponieważ dzięki nim będą miały zapewnione uczucie sytości. W zdrowej diecie błonnik jest elementem obowiązkowym, który obniży cholesterol. Lista właściwości prozdrowotnych konopi jest bardzo długa, dlatego tak naprawdę każdy będzie w stanie je docenić. Jak jeść nasiona konopi? Nasiona można spożywać łuskane albo niełuskane. Sprawdzają się jako dodatki do jogurtów, owsianki czy musli. Nadają się do wykonywania domowego chleba, można wykorzystywać mąkę z konopi. Miłośnicy kulinarnych eksperymentów, którzy cenią sobie zdrową żywność będą także chętnie wykorzystywać powstający z nasion olej.

Zobacz również
Nasiona konopi

Konopie siewne nie powinny być kojarzone wyłącznie z marihuaną. Są w sumie dwie rośliny. Konopie siewne do jedzenia oraz konopie indyjskie stosowane do innych celów. Siewne konopie to...