25 marca 2022 Zdrowy olej konopny
Dogłębne spojrzenie na turystykę konopną

Dogłębne spojrzenie na turystykę konopną

Posted by Marihuana Doctors on 02/21/2017 in Medyczna marihuana

Aktualizacja: 2 lutego 2019 r. Treści medyczne zweryfikowane przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza Medycyny

MarketWatch donosi, że wyszukiwania na stronach turystycznych dotyczące wakacji w Denver wzrosły o prawie 75% w rok po zalegalizowaniu przez ten stan rekreacyjnego używania marihuany. Podobny wzrost wyszukiwań odnotowano również w Waszyngtonie i Oregonie, gdzie marihuana została zalegalizowana.

Co z tego wynika?

Firmy i władze stanowe wiedzą, że legalizacja marihuany może przynieść lokalnym społecznościom dochody z turystyki. Dotyczy to hoteli, restauracji i innych firm, które zajmują się obsługą ruchu turystycznego, takich jak płóciennictwo czy usługi gastronomiczne.

Wśród młodszych osób podróżujących do Kolorado, marihuana miała znacznie większy wpływ na chęć odwiedzenia tego stanu. Aż 33% osób w wieku od 25 do 34 lat stwierdziło, że możliwość legalnego używania trawki była jednym z powodów, dla których wybrali Kolorado jako cel swoich wakacji.

Oczywiście, nie wszyscy zainteresowani marihuaną są zainteresowani jej rekreacyjnym wykorzystaniem. Niektórzy rozważają bardziej medyczne potrzeby. Ten przewodnik po marihuanie pomoże Ci poznać kilka kluczowych zagadnień dotyczących podróżowania z marihuaną oraz miejsc, w których marihuana może okazać się przydatna.

Podróżowanie z medyczną marihuaną

Osoby używające medycznej marihuany często zadają sobie pytanie: "Czy mogę zabrać medyczną marihuanę na wakacje?", ponieważ nie zawsze można ją dostać w miejscu, do którego się udajemy. Nawet jeśli jest ona dozwolona w jednym stanie, to od przepisów prawnych stanów, do których się wybierasz - i stanów, przez które przejeżdżasz - zależy, czy zabranie jej ze sobą jest rozsądne, czy też nie.

W Stanach Zjednoczonych należy wiedzieć, że mimo iż rekreacyjne i medyczne używanie marihuany jest obecnie legalne w niektórych stanach, nadal jest to niezgodne z prawem federalnym. Ponieważ Agencja Bezpieczeństwa Transportu, która nadzoruje podróże lotnicze, kolejowe i autobusowe w tym kraju, jest agencją rządu federalnego, nie jest rozsądne zabieranie ze sobą nawet medycznie przepisanej marihuany, jeśli planujesz lecieć samolotem, jechać autobusem lub koleją na wakacje w tym kraju.

Jeśli jednak wybierasz się do jednego ze stanów, które dopuszczają marihuanę rekreacyjną lub medyczną, możesz zabrać ze sobą receptę, jeśli stan ten uznaje karty marihuany medycznej wydane poza stanem. A jeśli podróżujesz do stanów, które zezwalają na rekreacyjne używanie marihuany, powinieneś być w stanie znaleźć to, czego potrzebujesz podczas pobytu.

Jedną z opcji jest uprawianie turystyki marihuanowej poprzez wybieranie miejsc, w których używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest nie tylko legalne, ale i dostępne dla turystów. W ten sposób unikniesz obaw o swoje potrzeby związane z marihuaną medyczną, a jednocześnie zmniejszysz ryzyko natrafienia na problemy związane z jurysdykcją.

Czym jest turystyka konopna?

Termin ten oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Dla niektórych oznacza po prostu hotele przyjazne marihuanie, w których można cieszyć się prywatnym używaniem marihuany bez obaw, że zostaną wyproszeni z budynku lub wezwana zostanie policja.

Dla innych, wakacje przyjazne marihuanie to coś więcej - czy to zajęcia na temat prawidłowego używania marihuany, dostęp do deserów z dodatkiem marihuany, czy też kompletny pakiet doświadczeń, który oferuje coś podobnego do wycieczek i degustacji wina, tyle że z trawką. Jeszcze inni mają receptę na medyczną marihuanę i potrzebują jej do zwalczania bólu, nudności i innych dolegliwości podczas podróży. Osoby te często rezerwują hotele przyjazne marihuanie.

Na przykład turyści z Denver, którzy zarezerwują wycieczkę za pośrednictwem 420 Tours, mogą doświadczyć:

    Wycieczki po koncentratach marihuany Zajęcia z robienia sushi, sake i joint-rollingu zwiedzanie szklarni i dyspensarni Budz & Sudz, hodowla i punkt sprzedaży sommelier podstaw marihuany Gotowanie z konopiami Masaż konopiami Wakacje z konopiami indyjskimi w pakiecie

Podczas gdy tego typu wycieczki są atrakcyjne dla wielu osób zainteresowanych turystyką konopną - i być może dla nich samych - inne osoby chcą po prostu mieć możliwość dostępu do marihuany w wybranej przez siebie formie, często w postaci jointa, i doświadczyć jej w prywatności. Dotyczy to zwłaszcza osób, które po raz pierwszy używają marihuany lub stosują ją w celach leczniczych.

Niezależnie od tego, dlaczego jesteś zainteresowany wakacjami z marihuaną, w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie dostępne są wspaniałe pakiety dla podróżników.

To, co powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz się na wakacje przyjazne marihuanie

Choć wyjazd na wakacje przyjazne marihuanie jest ekscytujący, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż i wylądujesz w gorącej wodzie - i nie mówimy tu o źródłach mineralnych. Nawet jeśli już wcześniej brałeś udział w wakacjach z marihuaną, zawsze warto zapoznać się z kilkoma podstawami przed zapaleniem.

Poznaj lokalne przepisy

Ważne jest, aby znać przepisy dotyczące publicznego i prywatnego używania marihuany w stanie lub kraju, do którego się wybierasz. Musisz także znać wszelkie ograniczenia dotyczące ilości marihuany, jaką możesz posiadać w danym momencie. Musisz wiedzieć, jaka konkretnie liczba uncji lub gramów haszyszu, zgodnie z lokalnymi przepisami, jest uznawana za rekreacyjną - i w którym momencie staje się ona czymś więcej niż rekreacją.

Na przykład w Kalifornii, dzięki Propozycji 64, osoby powyżej 21 roku życia mogą posiadać do jednej uncji marihuany. Mieszkańcy Kalifornii mogą także uprawiać w domu do sześciu roślin doniczkowych.

Na koniec pamiętaj, że prawo ciągle się zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o legalność marihuany:

    Upewnij się, że jesteś na bieżąco z najnowszymi przepisami dotyczącymi marihuany w jurysdykcjach, do których się wybierasz. Jeśli podróżujesz w ramach wycieczki turystycznej lub grupy podróżującej po świecie marihuany, często robią oni wszystko, aby upewnić się, że jesteś świadomy obowiązujących przepisów. Wiele hoteli przyjaznych miłośnikom marihuany informuje gości o przepisach, zwłaszcza tych, które dotyczą ich obiektów, tak aby nie zagrażało to ich zdolności do dalszego świadczenia tej cennej usługi.

Zrozum, gdzie można kupić i używać marihuany

Jeśli używasz marihuany w nieodpowiednich miejscach, możesz mieć kłopoty prawne. Gdzie można kupić trawkę w mieście? W niektórych stanach obowiązują surowe przepisy dotyczące sprzedaży marihuany rekreacyjnej, a żeby ją otrzymać, musisz być gościem jakiegoś lokalu. Oznacza to, że w hotelu możesz dostać ciastko z trawką zamiast tradycyjnej czekolady na zakręcie.

Nie bierz i nie prowadź samochodu

Pod wpływem marihuany możesz odczuwać zwiększoną wrażliwość na bodźce, ale możesz także doświadczyć opóźnienia reakcji i czasu reakcji. Nie jest to dobre połączenie z wsiadaniem za kierownicę i prawdopodobnie jest nielegalne w każdej jurysdykcji na świecie, gdzie rekreacyjne używanie marihuany jest dozwolone - podobnie jak prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Niektóre wycieczki oferują kierowców, którzy zawiozą Cię w dowolne miejsce w mieście, lub wyznaczone autobusy na imprezy związane z marihuaną. Jeśli nie, zawsze można skorzystać z taksówek, transportu publicznego i usług takich jak Uber i Lyft. Niektóre z dostępnych opcji all inclusive mogą sprawić, że nie będziesz musiał opuszczać hotelu lub ośrodka. Możesz też wziąć udział w zaplanowanych wycieczkach z zapewnionym transportem.

Mniej znaczy więcej

Choć w niektórych miejscach można kupić do jednej uncji, to często jest to o wiele więcej, niż naprawdę potrzebujesz - lub niż będziesz w stanie spożyć podczas typowej wycieczki. Kup najmniejszą ilość, jaką sprzedawcy oferują w sprzedaży, a w razie potrzeby kup więcej później, zamiast kupować więcej, niż jest to konieczne i zostawiać dużo na stole pod koniec wycieczki.

Bądź dyskretny

Dyskrecja jest naprawdę najlepszą stroną męstwa. Mimo że marihuana jest legalna w wielu miastach, nadal istnieją przepisy dotyczące tego, gdzie i jak można ją spożywać. Wciąż możesz mieć kłopoty za spożywanie marihuany w nieodpowiednim miejscu, a to może odebrać Ci trochę radości z wakacyjnej zabawy, dosłownie i w przenośni.

Szanuj rośliny, na które zasługują

To nie są tradycyjne ciasteczka z ziołami z "wyprzedaży", których próbowałeś na studiach. Podobnie jak podstępne kalorie, THC, czyli tetrahydrokannabinol, który jest podstawowym składnikiem nadającym ciasteczkom moc, może Ci się wymknąć, dając o wiele większy zwrot z inwestycji, niż planowałeś. To bardzo dobrze, ponieważ oznacza to, że nie musisz jeść tak dużo, aby uzyskać taki sam efekt. Oznacza to jednak również, że jeśli nie będziesz ostrożnie podchodzić do swoich wyborów żywieniowych, dostaniesz o wiele więcej, niż się spodziewałeś.

Zawsze należy pamiętać, że prawo i podejście do rekreacyjnego używania marihuany stale się zmienia. Bądź konsekwentny podczas podróży, aby mieć pewność, że jesteś na bieżąco z najnowszymi informacjami na każdym etapie podróży.

Najlepsze miejsca na wakacje dla osób używających marihuany na całym świecie

W różnych miejscach na świecie rekreacyjne używanie marihuany jest znacznie bardziej akceptowane niż w USA. Niektóre z nich przyjęły ustawy zezwalające na legalne używanie marihuany, podczas gdy inne po prostu zdekryminalizowały jej używanie lub ścigają ją tylko w określonych okolicznościach. Dlatego tak ważne jest, aby przed podróżą do danego kraju zapoznać się z lokalnymi przepisami i zasadami dotyczącymi używania marihuany.

Oto kilka światowych destynacji, które warto rozważyć, jeśli trawka odgrywa ważną rolę w Twoich planach podróży.

Barcelona

Marokański haszysz jest najpopularniejszą formą marihuany dostępną w Barcelonie, gdzie jednak pozostaje ona nielegalna. Używanie trawki jest często pomijane przez organy ścigania, pod warunkiem, że nie jesteś w klubie lub barze podczas zażywania. Plaże w Barcelonie zawsze przyciągają turystów, podobnie jak sztuka i historia tego regionu.

Turyści mogą cieszyć się zmysłowym uniesieniem, jakie stwarza palenie, a jednocześnie zwiedzać liczne muzea w mieście, takie jak Muzeum Picassa. Będąc pod wpływem, możesz odkryć, że twoje uznanie dla sztuki jest nieco bardziej intensywne. Barcelona ma również legendarne życie nocne, które łączy się z turystyką związaną z marihuaną.

Amsterdam

Uważany za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie, Amsterdam jest również miastem o dość łagodnych przepisach dotyczących trawki. Możesz mieć przy sobie do 30 gramów marihuany do użytku w zamkniętych pomieszczeniach. Niektóre okoliczne puby pozwalają nawet zapalić w środku. Poza liberalną kulturą dotyczącą trawki, znajdziesz tu także piękne rejsy po kanałach, wycieczki historyczne i mnóstwo muzeów, w tym Muzeum Van Gogha i Muzeum Anny Frank.

Jamajka

Wiele osób marzy o wycieczce na wyspę, taką jak Jamajka. Dzięki kulturze Rasta i łagodnej atmosferze panującej na plaży jest to świetne miejsce dla każdego, kto chce się rozkoszować odrobiną Kush, patrząc na słońce zachodzące nad Morzem Karaibskim.

Jak wiele tropikalnych miejsc na wakacje, Jamajka może być tak tania lub droga, jak tylko zechcesz, w zależności od Twoich decyzji dotyczących zakwaterowania. Jeśli chcesz mieć w swoim budżecie miejsce na odrobinę trawki na boku, ucieszy Cię wiadomość, że istnieje wiele przyjaznych dla budżetu opcji - nawet w raju.

Chociaż marihuana nie jest jeszcze legalna na Jamajce, jej używanie zostało w wielu przypadkach zdegradowane przez rząd do rangi drobnego wykroczenia, a marihuana medyczna stała się bardziej dostępna dla turystów. Oznacza to, że wielu turystów może swobodnie używać marihuany bez obawy przed aresztowaniem lub oskarżeniem.

Urugwaj

Kultura konopi indyjskich jest żywa i kwitnie w Urugwaju od czasu jej legalizacji w 2013 roku. Znajdziesz tu szeroki wybór możliwości spędzenia wakacji, od kurortów przy plaży i willi po bardziej ekonomiczne apartamenty w mieście.

Każde z nich oferuje wiele korzyści i inne wrażenia z wakacji. Fakt, że używanie marihuany w tym kraju jest w pełni legalne, sprawia, że jest to świetne miejsce dla tych, którzy szukają wakacji związanych z marihuaną - niezależnie od tego, czy spędzają je na plaży, czy w sercu miasta. Możesz również cieszyć się życiem nocnym, restauracjami i muzeami, które są z tym związane.

Meksyk

Innym szybkim pomysłem jest wycieczka na południe od granicy i odwiedzenie Meksyku, gdzie można posiadać do pięciu gramów marihuany. Posiadanie większej ilości może jednak wpędzić Cię w kłopoty, ponieważ Meksyk poważnie traktuje to ograniczenie.

Meksyk oferuje jedne z najpiękniejszych plaż i łatwy dostęp dla wielu amerykańskich podróżników, jednak próba przekroczenia granicy z marihuaną w ręku nie jest zalecana w żadnym z tych kierunków.

Gorące miejsca w Stanach Zjednoczonych dla turystyki związanej z marihuaną

Nie musisz już wyjeżdżać poza granice kraju, aby używać marihuany. Niektóre stany przyjęły ostatnio ustawy, które albo dekryminalizują używanie marihuany, albo czynią je legalnym w granicach stanu.

Obecnie rekreacyjne używanie marihuany jest legalne w Dystrykcie Kolumbii i wielu stanach USA, w tym:

    Alaska Kalifornia Kolorado Maine Massachusetts Nevada Oregon Waszyngton

Ważne jest, aby powtórzyć, że ta legalizacja jest tylko z punktu widzenia stanowych i lokalnych organów ścigania. Rząd federalny USA nadal uważa marihuanę za nielegalną. Jednak w większości przypadków policja federalna i organy ścigania nie będą się wysilać, aby ścigać Cię za uncję trawki, chyba że w grę wchodzi inna działalność przestępcza lub dochodzenie.

Wiele innych stanów zdecydowało się na dekryminalizację marihuany, nie idąc dalej niż do legalizacji. Niektóre z nich uznały za stosowne zalegalizowanie marihuany do celów leczniczych i nadal ściśle kontrolują i regulują jej stosowanie.

Chociaż jeszcze nie wszystkie stany w USA przekonały się do pomysłu dekryminalizacji marihuany medycznej lub rekreacyjnej, fale się odwracają, a lista ta z pewnością będzie się z czasem powiększać.

Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych miejsc w USA, które warto rozważyć, jeśli jesteś ciekawy marihuany lub po prostu chcesz ją wykorzystać, aby poprawić swój wakacyjny stan umysłu.

Denver, Kolorado

Prawo zezwalające na rekreacyjne używanie marihuany w Kolorado stało się ogromnym dobrodziejstwem dla stanu. Nie tylko marihuana jest teraz opodatkowana, co przynosi stanom nowe dochody, ale także przynosi ogromne ilości turystów i wpływy z podatków od sprzedaży, ponieważ ludzie przyjeżdżają z innych stanów z całego kraju, aby spróbować tego towaru. Jedno z badań wykazało, że marihuana odpowiada za 50 procent ruchu turystycznego w Kolorado.

W związku z tym w Kolorado powstaje wiele firm zajmujących się turystyką związaną z konopiami indyjskimi, które organizują wycieczki z szoferem, śniadania i inne atrakcje. Być może już wkrótce sklepy z konopiami indyjskimi w Kolorado staną się tak popularne jak winiarnie w północnej Kalifornii czy browary w Vermont. Odwiedzający mogą zaplanować w Mile High City wiele przyjaznych konopiom wypadów, takich jak np:

    Wyjazd na narty Spływy na tratwach Wyjazd do spa

Las Vegas, Nevada

Jedną z najlepszych rzeczy w Nevadzie jest zasada wzajemności. Oznacza to, że jeśli posiadasz kartę medycznej marihuany z innego stanu, będzie ona honorowana w Nevadzie.

Teraz, gdy w Nevadzie legalne stało się używanie marihuany do celów rekreacyjnych, analitycy twierdzą, że wkrótce stan ten przeżyje boom, który sprawi, że boom na trawkę w Denver wyda się drobnostką. Już przed legalizacją marihuany Las Vegas przyciągało każdego dnia ogromne rzesze imprezowiczów i turystów. Teraz liczby te mają jeszcze wzrosnąć, gdyż turyści będą mieli kolejny sposób na imprezowanie w Sin City.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Jeśli szukasz wakacji w tropikalnym raju, to Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych są idealnym wyborem. Język angielski jest tu językiem urzędowym, dolar amerykański jest oficjalną walutą, a Ty nadal możesz cieszyć się jednymi z najbardziej oszałamiających plaż i wód, jakie ziemia ma do zaoferowania, gdy odwiedzisz jedną lub więcej z trzech Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych:

    St. Thomas St. John St. Croix

Każda z wysp oferuje coś pięknego, innego i wyjątkowego do odkrycia, i zawsze jest coś do zrobienia, nawet jeśli jest to tylko zanurzenie palców w piasku i obserwowanie fal. Jeśli chodzi o podróżowanie i konopie indyjskie, to choć palenie trawki w USVI jest nadal nielegalne, to na wszystkich trzech wyspach zostało zdekryminalizowane decyzją senatu. Turyści posiadający do jednej uncji trawki nie podlegają karze więzienia, ale mogą zostać ukarani mandatem w wysokości do 200 USD, a ich marihuana może zostać skonfiskowana.

Więcej informacji na temat marihuany/turystyki związanej z konopiami indyjskimi

Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować marihuany po raz pierwszy, czy po długiej przerwie, czy też eksperymentujesz z nowymi odmianami zioła, każda z tych rozwijających się destynacji w Stanach Zjednoczonych lub za granicą ma coś wyjątkowego do zaoferowania odwiedzającym. Wykorzystaj w pełni swoje następne wakacje i rozważ zarezerwowanie podróży przyjaznej konopiom indyjskim.

Jeśli wybierzesz wakacje, które uczą właściwego używania marihuany, to jeszcze lepiej. Rozważ podróż lub wycieczkę, która oferuje porady i wskazówki, a nie tylko dostęp. Jeśli marihuana jest Ci potrzebna do celów medycznych, najlepiej wybrać się do stanów takich jak Nevada, które honorują karty medyczne z innych stanów.

Masz więcej pytań? Marijuana Doctors jest zaufanym źródłem dla pacjentów poszukujących leczenia medyczną marihuaną lub dyspensarium w stanach, w których jest ona legalna. Skorzystaj z naszej wygodnej funkcji wyszukiwania lekarzy marihuany już dziś.

Zapisz

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...