18 grudnia 2015 Właściwości marihuany
Orzeźwiający napój z marihuaną… zamiast piwa?

Okazuje się, że jest pewna grupa przedsiębiorców, którzy uważają, że napoje z marihuaną mogą być legalne. Lato się skończyło ale napoje orzeźwiające są zawsze na topie. Już w 2007 roku na naszym rynku pojawił się napój, w którego składzie znajdowało się THC. Szybko tym produktem zainteresowała się policja a firma, która wprowadziła go do sprzedaży twierdziła, że ma pozwolenie na sprzedaż w UE, dlatego nie musiała uzyskiwać drugiego takiego pozwolenia również w naszym kraju. Obecnie ten napój można jeszcze kupić w sklepach internetowych, ale nie ma szczególnego zainteresowania możliwe, że również dlatego iż cena jest już wyższa niż na początku sprzedaży.

Zainteresowanie podobnymi produktami na całym świecie jednak nadal istnieje a rynek zbytu jest bardzo duży. W USA mamy całą linię napojów bezalkoholowych, które wzbogacone są właśnie przez zastosowanie THC. Producent zdecydował się dodatkowo wprowadzić dla nich specjalnie projektowanie butelki, które mają wiele ostrych odcieni. Co do smaków wprowadzono kilka różnych propozycji, dzięki czemu kupujący mają możliwość wybierania najlepszych dla siebie produktów. Jednak jak na nasze warunki zaskakująca jest cena w przeliczeniu na złotówki aż 40 złotych, dlatego w naszym kraju taki napój raczej nie miałby wielu amatorów.

Również podobne działania podjęła firma na terenie Waszyngtonu, która wykorzystując lukę prawną zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży napój, który zawiera THC w takiej ilość, że po wypiciu nie ma pełnego odjazdu, ale można się już nieco wyluzować. Sami twórcy mówią o napoju tak: „ten napój sprawi, że będziesz jednością ze swoimi meblami”. Wydaje się, że za granicą zainteresowanie jest spore, ale na to, ze takie napoje pojawią się na naszym rynku raczej nie mamy co liczyć. Nie szybko zmieni się prawo na tyle, by napoje z THC były tutaj wprowadzone legalnie do obrotu. Natomiast już teraz można znaleźć napoje z konopiami bez THC i okazuje się, że sprzedawane w sklepach ekologicznych cieszą się niezłym zainteresowaniem, ale odlotu nie zagwarantują.

Zobacz również
Właściwości marihuany

Takie pytanie jest stawiane zawsze przez przeciwników marihuany medycznej. Do tej pory nie było wiadomo jak wpłynie ta substancja na zdrowie po dłuższym czasie stosowania i to był główny...

Konopie indyjskie, które potocznie znane są jako marihuana to jeden z najbardziej kontrowersyjnych produktów o narkotyzującym charakterze. Wiele osób jednak słyszało już o tym, żę marihuana...