14 grudnia 2015 Lecznicza marihuana
Marihuana jest skuteczniejsza w leczeniu bólu niż opioidy

Lecznicze konopie to produkt, którego popularność rośnie, a obecnie jest jeszcze wspierany przez pojawiające się wyniki badań. Nowe badania z Kanady jakie obecnie otrzymujemy budzą szczególne zainteresowanie. Okazuje się bowiem, że te badania potwierdzają iż marihuana może się stać lepszym rozwiązaniem na dolegliwości bólowe niż te środki, które masowo przepisywane są przez lekarzy. Dowody w tym kierunku są naprawdę wyraźne i widać dokładnie, że stosowanie marihuany gwarantuje skuteczność. Przede wszystkim w stosunku do najczęściej wykorzystywanych opioidów marihuana okazuje się być produktem, który naprawdę doskonale działa i jego wykorzystywanie jest doskonałym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o debaty na temat skuteczności to mamy coraz więcej dowodów naukowych co do tego, że marihuana charakteryzuje się świetnym działaniem. Szczególnie dotyczyć to będzie przewlekłych dolegliwości bólowych, które związane mogą być z takimi chorobami, w których ten ból przez dłuższy okres czasu jest praktycznie nie do pokonania i charakteryzuje się szczególną dokuczliwością. Osoby, które prowadziły badania mówią o tym, że opioidy to cały czas leki, które zabijają. Natomiast gdy weźmie się pod uwagę marihuanę to nie ma ze śmiercią niż wspólnego. Coraz częściej przepisywane leki w formie opioidów sprawiają, że skuteczność ich jest mniejsza a dodatkowo mogą się one stać przyczyną zgonów, ponieważ bardzo wiele osób przyjmuje ich tak dużo, że dochodzi do przedawkowania. 

Kraje, które zdecydowały się na legalizację marihuany można powiedzieć, że zlikwidowały w jakieś mierze ten problem, ponieważ u nich problem przedawkowania spadł o około 25%. Trzeba więc jak najszybciej wznieść się ponad polityczne podziały i doprowadzić do tego, że ważniejsze staną się potrzeby pacjentów. W ten sposób może dojść do sytuacji, w której marihuana medyczna będzie w końcu dopuszczona do użytkowania. Najnowsze badania pokazują natomiast, że nie trzeba się jej obawiać. Jest dużo bezpieczniejsza niż stosowane już od lat opioidy. Dodatkowo dzięki niej będzie można sobie radzić bardzo dobrze z największym bólem, który charakteryzuje się szczególną dokuczliwością.

Zobacz również
Lecznicza marihuana

Teoretycznie, jeśli chodzi o spożycie alkoholu to nasz kraj nie jest w czołówce statystyk, ale każdy z naszych rodaków powie, że problem alkoholizmu w naszym kraju jednak istnieje. Musimy...