16 grudnia 2015 Lecznicza marihuana
Leczenie alkoholizmu marihuaną

Teoretycznie, jeśli chodzi o spożycie alkoholu to nasz kraj nie jest w czołówce statystyk, ale każdy z naszych rodaków powie, że problem alkoholizmu w naszym kraju jednak istnieje. Musimy powiedzieć, że cały czas szuka się rozwiązań, które mogłyby sprawić, że pokonanie problemu alkoholowego będzie łatwiejsze. Nadal jednak nie ma tabletek na alkoholizm. Metody leczenia to przede wszystkim psychoterapia, która musi być poparta bardzo silną wolą osoby uzależnionej. Niekiedy stosowanym rozważaniem były również wszywki, które powodowały zatrucie, jak ktoś spożywał alkohol. Okazuje się, że rozwiązaniem niekiedy ma być stosowanie marihuany.

Taka metoda leczenia pojawiła się pierwszy raz w latach 70tych minionego wieku, gdy kobieta z wszywką zdołała poradzić sobie z problemem alkoholowym paląc jednocześnie marihuanę. Jak się okazało taka terapia pozwoliła na pokonanie alkoholizmu a jednocześnie doprowadziła do tego, że zdrowie kobiety się poprawiło. Potem taka metoda była jeszcze wykorzystywana i mamy grupy uzależnionych, które uważają, że właśnie palenie marihuany pozwalało im skutecznie radzić sobie z problemem uzależnienia od alkoholu. Jeśli weźmiemy się za porównywanie metod leczenia może się okazać, że to właśnie ta, w której stosowana jest marihuana jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Nawet mimo tego, że są skutki uboczne to jednak będą one zdecydowanie mniejsze niż w przypadku stosowania innych metod. Jeśli natomiast weźmie się pod uwagę abstynencje to łatwiej poradzić sobie bez marihuany niż bez innych środków.

Poza tym jest to środek, przy którym ryzyko uzależnienia będzie mniejsze niż w przypadku innych produktów stosowanych w walce z alkoholizmem.Okazuje się, że w wielu krajach, gdzie zdecydowano się na legalizację marihuany do palenia relaksacyjnego doszło do sytuacji, w której spadła tam sprzedaż alkoholu oraz jest dużo mniejszy procent uzależnionych. Wydaje się, że także zmiany w polskim prawie mogłyby doprowadzić do sytuacji, w której uzależnienie i problem alkoholowy w Polsce nie był by tak znaczący, a nasi rodacy zamiast po alkohol sięgali by po marihuanę.

Zobacz również
Lecznicza marihuana

Lecznicze konopie to produkt, którego popularność rośnie, a obecnie jest jeszcze wspierany przez pojawiające się wyniki badań. Nowe badania z Kanady jakie obecnie otrzymujemy budzą...