13 lutego 2022 Zdrowy olej konopny
New Jersey obniża podatek od sprzedaży medycznej marihuany i zezwala na dostawy do domu

New Jersey obniża podatek od sprzedaży medycznej marihuany, zatwierdza dostawę do domu

Posted by Lori Ann Reese on 07/09/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Stan New Jersey ogłosił obniżenie podatku na produkty związane z medyczną marihuaną, jako pierwszą część wieloetapowego wycofania się z opodatkowania medycznej marihuany w całości. Wiadomość ta jest mile widziana, ale również zaskakująca, ponieważ sprzedaż medycznej marihuany dla zarejestrowanych pacjentów NJ wzrosła z powodu pandemii COVID-19.

Stany, które utrzymują wyższe niż średnie ceny detaliczne medycznej marihuany i akcyzy, to między innymi Dystrykt Kolumbii (37%), Oregon (17%) i Kalifornia (15%). Dziesięć stanów, w których przewiduje się przekroczenie sprzedaży 500 milionów dolarów w 2020 roku, to Kalifornia, Kolorado i Michigan. New Jersey nie znalazło się na liście, ale miało jedną z najniższych stawek akcyzy na medyczną marihuanę, wynoszącą 6,625%. A wkrótce będzie ona znacznie niższa.

Wskaźniki wysokiego wzrostu na rynku medycznej marihuany w New Jersey

Acreage Holdings Inc, jedna z największych amerykańskich firm zajmujących się uprawą, sprzedażą detaliczną i nieruchomościami, zakończyła transakcję wykupu za 10 milionów dolarów Compassionate Care Foundation Inc. z New Jersey. The Botanist, spółka należąca do Compassionate Care Foundation, znajduje się w Egg Harbor Township, New Jersey. Była ona jednym z sześciu operatorów medycznej marihuany, którzy otrzymali zintegrowaną licencję na uprawę, przetwarzanie, produkcję i sprzedaż detaliczną medycznej marihuany.

Zen Leaf to najnowsze wejście na rynek medycznej marihuany w New Jersey, które ogłosiło ekspansję w tym stanie 1 czerwca 2020 roku. Medyczny dyspensariusz Zen Leaf w Elizabeth będzie 13. dyspensariuszem medycznej marihuany w stanie New Jersey.

W kwietniu 2019 roku ukazał się The Biennial Report, w którym oszacowano, że do 2021 roku wymagane będzie dodatkowe 440 000 do 1 miliona stóp kwadratowych licencjonowanej zdolności uprawowej, aby wspierać rosnącą liczbę zarejestrowanych pacjentów w programie marihuany w New Jersey. Było to wyraźne wskazanie dla większej liczby upraw i dyspensariatów w stanie, aby dotrzymać kroku rosnącemu popytowi.

Plan New Jersey dotyczący całkowitego wycofania się z opodatkowania medycznej marihuany

Jaki jest najlepszy sposób na zmniejszenie obciążeń finansowych dla pacjentów, którzy potrzebują medycznej marihuany? Obniżenie ogólnej ceny przekazywanej konsumentom poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie akcyzy na medyczną marihuanę na poziomie stanowym.

New Jersey ogłosiło następujące obniżenie z opodatkowania produktów medycznej marihuany według stawki 6,625% do 0% do 1 lipca 2022 roku. Pacjenci będą musieli zapłacić 4% od sprzedaży dokonanej od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku. Produkty z medyczną marihuaną zakupione od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku będą podlegały 2% podatkowi od sprzedaży, a od 1 lipca 2022 roku podatek ten zostanie zniesiony dla wszystkich produktów z medyczną marihuaną w New Jersey.

Możemy spodziewać się znacznego wzrostu wolumenu sprzedaży medycznej marihuany zarejestrowanym pacjentom. Wielu wykwalifikowanych pacjentów w NJ jest niezdolnych do pracy i ma stałe dochody z tytułu niepełnosprawności. Obniżone opodatkowanie pomoże utrzymać przystępność medycznej marihuany dla pacjentów, którzy najbardziej jej potrzebują.

Dostawa do domu ułatwieniem dla pacjentów z medyczną marihuaną w NJ

W czwartek, 25 czerwca 2020 r., Departament Zdrowia New Jersey (DOH) wydał zwolnienie, które umożliwiło dyspensariuszom medycznej marihuany rozpoczęcie świadczenia usług dostawy do domu. Gow. New Jersey Phil Murphy podpisał ustawę o ekspansji medycznej marihuany.

Komisarz ds. zdrowia Judith Persichilli wyjaśniła, że zgoda na dostarczanie medycznej marihuany do domu została wydana ze względu na dystans społeczny i inne środki ostrożności, aby pomóc chronić pacjentów z chorobami podstawowymi i zaburzeniami odporności. Dostarczanie pacjentom medycznej marihuany do domu ma sens jako środek zapobiegawczy.

Prawo wymaga, aby tylko pracownik poradni mógł świadczyć usługę dostawy do pacjenta. Wymogi regulacyjne określają również, że pracownik nie może być karany, a wszystkie pojazdy do przewozu medycznej marihuany muszą być wyposażone w system śledzenia GPS i bezpieczną skrzynkę do przechowywania produktów podczas transportu.

Dyspensaria muszą złożyć wniosek i otrzymać pozwolenie przed rozpoczęciem świadczenia usług dostawczych, a także przestrzegać tych samych wymogów dotyczących sprzedaży, w tym okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem wydanego przez rząd oraz karty pacjenta programu New Jersey Medical Marijuana Program.

Opcja dostawy dla dyspenserów medycznej marihuany pomaga również zapewnić bardziej efektywny sposób dla niewielkiej liczby dyspenserów, aby obsłużyć szybko rosnącą liczbę pacjentów. W lipcu 2019 r. było 51 000 zarejestrowanych pacjentów i 2 000 opiekunów, którzy uczestniczyli w programie państwowym NJ.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na Ganjapreneur.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...