12 listopada 2021 Zdrowy olej konopny
Pacjenci z Teksasu? To jest wiadomość, na którą czekaliście

Pacjenci z Teksasu? To jest wiadomość, na którą czekaliście

Posted by Lori Ann Reese on 11/13/2020 in Prawo dotyczące konopi indyjskich

Treść medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Czy wiesz, że MarijuanaDoctors.com otrzymuje ponad 30.000 unikalnych wizyt na naszej stronie z Teksasu każdego miesiąca? Od jakiegoś czasu obserwujemy postępy programu medycznej marihuany w Teksasie. I słuchaliśmy frustracji, jaką odczuwa wielu pacjentów w Teksasie w związku z restrykcyjnym programem medycznej marihuany.

Teksas przyjął bardzo konserwatywne podejście, jeśli chodzi o legalizację medycznej marihuany. Zarówno pacjenci, jak i lekarze krytykowali to podejście. Kwalifikowane warunki zdrowotne w Teksasie są ograniczone do opieki u schyłku życia, hospicjów i tylko najcięższych diagnoz.

Nowy raport z PEW Research wskazuje, że 68% Teksańczyków opowiada się za zakończeniem prohibicji konopi indyjskich. Oznaczałoby to rozszerzenie kwalifikujących się warunków zdrowotnych i dekryminalizację posiadania. Jednak stan ten jest znany jako jedna z najtrudniejszych jurysdykcji dla pacjentów, którzy chcą zarejestrować się jako użytkownicy medycznej marihuany. I zapewnia opcje Low-THC, które nie zaspokajają potrzeb zdrowotnych wszystkich pacjentów.

Choroby przewlekłe dotykają obecnie ponad połowę Teksańczyków

Według danych z "The Partnership to Fight Chronic Disease", Teksas miał 15,6 miliona obywateli z co najmniej jednym schorzeniem przewlekłym (2015). Populacja Teksasu w 2019 roku wynosiła 29 milionów obywateli. Oznacza to, że prawie 54% mieszkańców w Teksasie ma co najmniej jedną chorobę przewlekłą. Według PFCD sześć (6), milionów mieszkańców miało dwie lub więcej chorób przewlekłych.

W 2018 roku średni wiek mieszkańców żyjących w Teksasie wynosił trzydzieści cztery (34) lata. Chociaż może się wydawać, że choroby przewlekłe są mniejszym czynnikiem dla młodszej populacji, odwrotnie jest prawdą. Przy tak wielu dorosłych w średnim wieku z chorobami przewlekłymi, przewidywany koszt opieki zdrowotnej (2016 - 2030) wynosi 166 miliardów dolarów.

Jakie są kwalifikujące się warunki zdrowotne dla pacjentów z Teksasu?

Tylko najcięższe lub zagrażające życiu stany chorobowe kwalifikują się (obecnie) do medycznej marihuany. Lista jest tak restrykcyjna, że pacjenci muszą mieć nieuleczalne schorzenia lub takie, które utrudniają samoopiekę lub czynności życia codziennego.

Poniższa lista kwalifikujących się stanów zdrowia w 2020 r. została przedstawiona po poprawce mającej na celu "rozszerzenie" kwalifikowalności pacjentów w 2019 r. Lista ta nie jest jednak szczególnie "ekspansywna" w porównaniu z innymi stanami.

Obecnie kwalifikujące się warunki zdrowotne dla medycznej marihuany w Teksasie to:

    Nieuleczalna epilepsja (i inne zaburzenia napadowe)Stwardnienie rozsiane (MS)Choroba ParkinsonaALSTerminal CancerAutyzm.

Teksas egzekwuje limit niskiej zawartości THC dla wszystkich produktów z medycznej marihuany sprzedawanych pacjentom. Każda ilość skoncentrowanej marihuany jest uznawana w Teksasie za przestępstwo. Dlatego koncentraty i marihuana o wysokiej mocy nie są dostępne dla pacjentów. A nasilenie objawów chorobowych pacjentów nie jest brane pod uwagę. Niska zawartość THC albo nic.

Niektóre z powszechnych, kwalifikujących się stanów zdrowia, które inne stany dopuściły do kwalifikowalności pacjentów to:

    LękDepresjaAIDS / HIVRak (nienowotworowy)Zaburzenia stresowe pourazowe (PTSD)Ból przewlekły.

Fakt, że przewlekły ból nie jest na liście Texas kwalifikowanych warunków zdrowotnych jest rozczarowujące dla pacjentów. W tym ludzi żyjących z umiarkowanym lub ciężkim codziennym bólem. I ludzi, którzy rozwinęli odporność na leki przeciwbólowe na receptę. Którzy nie mają innej legalnej alternatywy leczenia.

Coraz częściej stany zmieniają przepisy dotyczące medycznej marihuany, aby zapewnić pacjentom lepszą opiekę. Pozwalając lekarzom lub lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej (PCP) na podejmowanie decyzji. Na podstawie ich relacji z pacjentem i osobistej wiedzy na temat jego stanu (stanów).

Czy pacjenci z Teksasu mogą otrzymać kartę medyczną?

Teksas jest stanem, który zdecydował się na stosowanie medycznej marihuany w ściśle kontrolowany sposób. Podczas gdy inne stany unikają używania terminu "recepta", każdy lekarz w tym stanie może "przepisać" pacjentowi medyczną marihuanę. Pod warunkiem, że pacjent spełnia bardzo ograniczoną listę przewlekłych schorzeń lub objawów podaną przez Departament Zdrowia Teksasu.

Teksas nie wydaje pacjentom karty medycznej. Teksański Departament Bezpieczeństwa Publicznego zarządza "Programem Współodpowiedzialnego Używania" (Compassionate Use Program) lub CUP. Kiedy pacjent z jednym z sześciu (6) warunków kwalifikujących kwalifikuje się do CUP, lekarz przepisuje lek bezpośrednio. Lekarz określa ilość leku. Następnie pacjent odbiera medyczną marihuanę w lokalnym punkcie sprzedaży.

Obecnie sposób zarządzania zarejestrowanymi pacjentami w Teksasie opiera się na tym samym modelu, co w tradycyjnej aptece. Konsultacja z lekarzem, następnie wypisanie recepty i wysłanie autoryzowanej recepty do lokalnej apteki pacjenta. Latem 2020 r. teksańskie dyspensaria medyczne były zbyt rzadko rozmieszczone. CUP musiał utworzyć "tymczasowe" dyspensy, aby pomieścić pacjentów.

Nie jest jasne, czy lekarze umieszczają "powtórzenie" na recepcie, czy też pacjenci muszą mieć wizytę w gabinecie co miesiąc. Być może zależy to od uznania lekarzy. Ale jeśli tak, częste wizyty lekarskie stworzyłyby nieracjonalne obciążenie finansowe dla pacjentów.

Dziewięć nowych teksańskich projektów ustaw ma na celu zmianę teksańskiego prawa dotyczącego marihuany

Fox7 donosi, że dziewięć nowych projektów ustaw zostało wprowadzonych w Teksasie. Projekty ustaw zostały dostarczone z wyprzedzeniem do Senatu Teksasu, aby dać im wystarczająco dużo czasu na ich przegląd przed powrotem sesji legislacyjnej w styczniu 2021 roku.

"To może być pierwszy raz w Senacie Teksasu, że wprowadzono ustawę, która całkowicie uchyla prohibicję" - powiedziała Heather Fazio, dyrektor w Texan For Responsible Marijuana Policy."

Senator-elekt Roland Gutierrez (D) jest sponsorem ustawy. Senator-elekt Gutierrez zatweetował, że nowe środki SB-90 stworzą ponad 30,000 nowych miejsc pracy w Teksasie. I że rozszerzenie programu medycznej marihuany przyniesie 3,2 miliarda dolarów nowego dochodu.

Ustawa SB-90 złożona w Senacie Teksasu obejmuje "zezwolenie na posiadanie, używanie, uprawę, dystrybucję, transport i dostarczanie medycznej marihuany do użytku medycznego przez kwalifikujących się pacjentów." Niektóre z proponowanych środków obejmują całkowitą dekryminalizację marihuany. Ustalenie limitu osobistego posiadania 2,4 uncji dla osób dorosłych w wieku 21 lat lub starszych. Oraz legalizacja uprawy konopi (ograniczona do 12 roślin na gospodarstwo domowe) na własny użytek.

Oczekuje się również, że obecny wymóg niskiej zawartości THC dla medycznej marihuany w Teksasie może również zostać zmieniony. Ze względu na rosnącą presję ze strony pacjentów z chorobami przewlekłymi lub terminalnymi.

Dekryminalizacja może sprawić, że stan Teksas odzyska płynność finansową

Czas nie mógłby być lepszy dla Teksasu. KTSA News donosi, że stanowy Comptroller Glenn Hegar przewidział deficyt w Teksasie w wysokości 4,6 miliarda dolarów. Zwiększone koszty opieki zdrowotnej w Teksasie z powodu Covid-19 zagrożenia zdrowia wzięły duży fiskalny kęs z kasy państwowej. Zaskakujące wiadomości finansowe zostaną przedstawione Legislaturze w styczniu 2021 roku.

Rozszerzenie CUP w Teksasie może zapewnić państwu bardzo potrzebny wzrost dochodów w 2021 roku. A także stworzenie nowych miejsc pracy w nowym przemyśle medycznej marihuany w stanie. Może to obejmować licencjonowanie dyspensariuszy medycznych, wydawanie kart pacjentów i rozszerzenie dostępu do produktów zarejestrowanych pacjentów. A nie w tymczasowych punktach sprzedaży typu "popup".

Dostęp dla pacjentów jest priorytetem. Dostępność różnych mocy (w zależności od potrzeb zdrowotnych pacjenta) jest priorytetem. A bardziej integrujące warunki zdrowotne? To jest to, na co czekali mieszkańcy Teksasu z potrzebami zdrowotnymi. A jeśli pozwoli to Teksasowi wyjść finansowo z pandemii bez szwanku, może to być strategia warta przyjęcia.

Przy trzydziestu milionach mieszkańców i przewodzeniu w kraju z ponad milionem przypadków zakażeń wirusem Covid-19, Teksas (jak wiele stanów) z pewnością mógłby skorzystać z tej pomocy finansowej.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...