18 lutego 2022 Zdrowy olej konopny
Odkryto, że marihuana zmniejsza ryzyko pogorszenia zdolności poznawczych u pacjentów z HIV

Konopie indyjskie zmniejszają ryzyko pogorszenia zdolności poznawczych u pacjentów z HIV

Posted by Marihuana Doctors on 01/30/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marihuana może obniżyć ryzyko pogorszenia się funkcji neurokognitywnych u osób zarażonych wirusem HIV, według nowego, przełomowego badania. Autorzy badania wezwali do dalszych badań nad tym, czy ochronne działanie marihuany może objąć całą starzejącą się populację.

Istnieją pewne dowody na to, że marihuana może zmniejszać uszkodzenia neuronów mózgowych poprzez zmniejszanie stanu zapalnego i neurotoksyczności. Zarówno HIV, jak i starzenie się są związane ze zwiększonym stanem zapalnym w mózgu. Starzenie się w połączeniu z HIV wydaje się mieć efekt addytywny, prowadząc do znacznie wyższego ryzyka pogorszenia funkcji poznawczych. Badanie, opublikowane w Journal of Acquired Immune Deficiency Syndrome, wykazało, że osoby z HIV, które używały marihuany, były znacznie mniej narażone na wystąpienie zaburzeń neurokognitywnych (NCI) w porównaniu do pacjentów, którzy nie mieli historii używania marihuany.

Kiedy przyjrzano się rodzajom sprawności poznawczej, badacze odkryli, że używanie marihuany było związane z wyższą płynnością słowną i lepszymi wynikami w uczeniu się. wydajnością.

Szacuje się, że około 60% osób z HIV używało marihuany. Wielu pacjentów używa jej w celu zmniejszenia objawów, takich jak ból neuropatyczny, nudności, problemy z nastrojem, słaby apetyt i utrata wagi. Ale te wyniki pokazują, że może to mieć również długoterminowe korzyści.

"Podsumowując, literatura ta łącznie sugeruje, że może istnieć pewien potencjał terapeutyczny związków, które celują w układ kannabinoidowy poprzez modulację procesów neurotoksycznych i zapalnych w chorobie HIV i innych chorobach neurozapalnych" - napisali autorzy.

Chociaż badanie dotyczyło osób z HIV, autorzy zasugerowali, że ochronny wpływ konopi na mózg może dotyczyć wszystkich starszych dorosłych i że potrzebne są dalsze badania w celu zbadania możliwego ochronnego wpływu konopi na starzejący się mózg.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...