25 listopada 2021 Zdrowy olej konopny
Uzyskanie medycznej marihuany w Luizjanie stało się łatwiejsze

Uzyskanie medycznej marihuany w Luizjanie właśnie stało się łatwiejsze

Posted by Lori Ann Reese on 06/19/2020 in Luizjana

Zaktualizowano 4 października 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Od sierpnia 2020 roku, uzyskanie medycznej marihuany w Luizjanie będzie łatwiejsze dla wszystkich. Pacjenci, którzy chcą odkryć medyczną marihuanę jako opcję terapeutyczną, będą mieli usunięte ograniczenia, które mogły uniemożliwić im zarejestrowanie się jako posiadacze karty medycznej marihuany. Dwie duże zmiany w ustawodawstwie stanowym i zarządzaniu programem medycznej marihuany poszerzą dostęp i zapewnią większą liczbę lekarzy, którzy są wykwalifikowani do zalecania medycznej marihuany swoim pacjentom.

W innych stanach, gdzie medyczna marihuana jest zalegalizowana, pacjenci napotykają na ograniczenia, takie jak kwalifikujące się warunki zdrowotne. Każdy stan posiada listę kwalifikujących się chorób, a objawy medyczne i diagnozy różnią się w zależności od jurysdykcji. Warunki te muszą być zdiagnozowane przez certyfikowanego lekarza.

Siłą napędową legalizacji medycznej marihuany na poziomie państwowym zawsze było zapewnienie alternatywnych opcji leczenia dla pacjentów, którzy dostrzegają korzyści medyczne. Pacjenci ci mogą cierpieć z powodu umiarkowanych lub ciężkich objawów i/lub chorób przewlekłych. W porównaniu z niektórymi zagrożeniami dla zdrowia związanymi z konwencjonalnymi lekami na receptę (NLPZ i opioidy), medyczna marihuana zapewnia naturalną i opłacalną opcję łagodzenia objawów.

Czy wiesz, że Luizjana po raz pierwszy zalegalizowała medyczną marihuanę w 1978 roku? Była ona dozwolona wyłącznie dla pacjentów chorych na raka, którzy byli poddawani chemioterapii. W ciągu ostatnich czterdziestu lat, program medycznej marihuany w Luizjanie powoli poszerzał zakres warunków kwalifikujących, aby zapewnić pacjentom więcej opcji leczenia objawów i bólu.

Czy rygorystyczne warunki kwalifikacji odpowiadają potrzebom pacjentów?

Lekarz z doświadczeniem w leczeniu pacjentów przewlekle chorych będzie twierdził, że lista "kwalifikujących się schorzeń" nie odpowiada potrzebom pacjentów. Z drugiej strony, stany wprowadziły bardzo restrykcyjne warunki zdrowotne, ponieważ uważają, że pomoże to kontrolować dostęp, zapobiegać narkomanii i działalności przestępczej (dystrybucji) marihuany.

Obawy ustawodawców dotyczą przede wszystkim granicy, która musi być wyznaczona między medyczną marihuaną a marihuaną rekreacyjną lub przeznaczoną dla dorosłych. Stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę, chcą chronić dostęp do niej dla pacjentów, którzy cierpią na umiarkowane lub ciężkie schorzenia lub mają wyniszczające objawy. Jeśli objawy pacjenta wpływają na czynności życia codziennego, zdolność do zatrudnienia lub powodują nieuzasadniony poziom dyskomfortu, medyczna marihuana może być dla niego opcją leczenia.

Przed wprowadzeniem nowych zmian, pozwalających na zalecanie medycznej marihuany każdemu pacjentowi z diagnozą i objawami, które mogą być korzystne w leczeniu, schorzeniami kwalifikującymi były:

    Zaburzenia ze spektrum autyzmuCacheksja, czyli zespół marnotrawstwaRakChoroba CrohnaPadaczkaGlaukomaHIV/AIDSIntractable painMuscular dystrophyMultiple sclerosisParkinson's diseasePost-traumatic stress disorder (PTSD)Seizure disorders/spasticitySevere muscle spasms.

Pacjenci z rzadkimi chorobami są jedną z grup pacjentów, którzy mogą zostać pominięci w leczeniu zalegalizowaną medyczną marihuaną. Dzieje się tak, ponieważ ich rzadkie schorzenia nie są wymienione jako kwalifikujące się schorzenia.

Poszerzenie dostępu do medycznej marihuany w Luizjanie to dobra wiadomość dla pacjentów

Stan Luizjana uchwalił nowe przepisy, które usuwają ograniczenia z lekarzy, którzy chcieliby zalecać swoim pacjentom terapeutyczną marihuanę medyczną. W 2016 roku, podczas uruchamiania programu medycznej marihuany, Louisiana State Board of Medical Examiners (LSBME) ustanowiła prawny limit 100 pacjentów medycznej marihuany na jednego lekarza.

W 2018 r. tylko 40 lekarzy w Luizjanie złożyło wnioski o przyznanie certyfikatu, aby móc zalecać zalegalizowaną medyczną marihuanę. Tylko 26 lekarzy otrzymało zgodę w tym samym roku. W tym czasie LSBME przyznało, że limit będzie musiał zostać zniesiony, ponieważ nie było wystarczającej liczby lekarzy, aby zaspokoić popyt ze strony wykwalifikowanych pacjentów, a pacjenci w potrzebie byli na listach oczekujących. Każdy lekarz był zobowiązany do posiadania "pozwolenia na rejestrację marihuany terapeutycznej", a liczba wydawanych pozwoleń była ograniczona.

Dzisiaj wszyscy lekarze, którzy chcą dostarczać swoim pacjentom zalecenia dotyczące medycznej marihuany, mogą to robić zgodnie z prawem. Jest to ruch, który ułatwi potrzebującym pacjentom stanie się certyfikowanymi posiadaczami karty medycznej marihuany w Luizjanie.

Lekarze mogą również rekomendować swoich pacjentów do medycznej marihuany i pomagać w certyfikacji - nawet jeśli pacjent nie spełnia poprzedniej listy kwalifikujących się warunków zdrowotnych. Każdy stan, który lekarz uzna za odpowiedni, może być teraz brany pod uwagę dla pacjenta.

Uzyskanie medycznej marihuany w Luizjanie jest drogie

Posiadacze kart i zarejestrowani pacjenci programu medycznej marihuany w Luizjanie mogą kupować produkty CBD (z 0% THC) i psychoaktywne produkty z konopi, w tym oleje, kapsułki, kremy miejscowe (do leczenia bólu) i nalewki. Formy palenia medycznej marihuany nie są zalegalizowane w Luizjanie. Paski doustne są przygotowywane do sprzedaży i wkrótce będą dostępne dla pacjentów.

Niestety, koszt produktów medycznej marihuany w Luizjanie pozostaje zaporowy dla wielu pacjentów. W Luizjanie, medyczna marihuana może być uprawiana tylko przez dwóch licencjonowanych dostawców: ośrodki rolnicze na Louisiana State University i Southern University. W Lafayette, Wellcana posiada wyłączną licencję wydaną przez stan LSU na uprawę i produkcję produktów z medycznej marihuany dla pacjentów w całej Luizjanie. Southern University zebrał swoje pierwsze plony marihuany w lutym 2020 roku.

Bez licencji dostępnych dla niezależnych hodowców, te dwie agencje mają monopol zarówno na uprawę, jak i produkcję produktów z medycznej marihuany. Prawodawcy stanowi uważają, że pomaga to w kontroli jakości i zapewnieniu, że marihuana produkowana w stanie jest dostarczana tylko certyfikowanym pacjentom medycznym. Jednakże, bez wpływu konkurencji cenowej, mieszkańcy Luizjany płacą znacznie wyższe ceny za medyczną marihuanę niż inne stany.

Nowe przepisy ustawodawców z Luizjany pozwolą teraz zakwalifikować większą liczbę pacjentów do dostępu do leczenia terapeutyczną marihuaną. Pomoże to również wyeliminować listę oczekujących pacjentów, którzy nie mogli wcześniej uzyskać dostępu do lekarza, ze względu na wcześniejsze limity pacjentów na jednego lekarza. Jest to naprawdę dobra wiadomość dla pacjentów, którzy czekali na dołączenie do rejestru medycznej marihuany w Luizjanie.

Ten artykuł został wcześniej opublikowany przez ABC News.

Zobacz również
Zdrowy olej konopny

Marihuana na poprawę pamięci u seniorówPosted by Marihuana Doctors on 11/08/2018 in Zasoby dla osób starszychZaktualizowano 19 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana...

Dostawy medycznej marihuany w MAPosted by Marijuana Doctors on 04/25/2017 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph...

Jak stwierdzić, czy masz niedobór endokannabinoidów?Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2016 in Medyczna marihuanaZaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treść medyczna...